Oliver Kahn. FOTO - REUTERS |
"Ak sa nestane niečo naozaj neočakávané - Oliver by dlhodobo bol v zlej forme alebo zranený - má veľmi veľkú šancu, že bude hrať," vyvrátil povery o strate miesta v reprezentačnej svätyni tréner národného tímu Jürgen Klinsmann.
Ten sa na trénerskú lavičku dostal pred rokom a odvtedy dostali Oliver Kahn aj Jens Lehmann rovnaké množstvo príležitostí. V rotačnom modeli chce pokračovať aj naďalej. To sa však nepáči viacerým kritikom, medzi nimi je aj predseda Kahnovho Bayernu Mníchov Karl-Heinz Rummenigge.
Lehmann nastúpi zajtra na Tehelnom poli a pár dní nato proti Južnej Afrike. Kahn by sa mal do bránky vrátiť v októbri, v novembri si zasa proti Francúzsku zachytá opäť Lehmann. "Vždy som hovoril, že Kahn je pre mňa číslo 1. Ale garantovať mu to nemôžem. Chceme hrať na najvyššej úrovni, to znamená, že každý musí stále dokazovať svoje kvality," obhajoval svoje kroky Klinsmann.
Lehmanna však trochu sklamalo Klinsmannovo vyjadrenie. "Neverím, že to takto povedal. Svoje šance hrať na majstrovstvách sveta vidím ako dobré. Aspoň ja tomu verím," povedal pre nemeckú televíziu ZDF. (tasr)
Jens Lehmann. FOTO - SITA/AP |