V skutočnosti túto esemesku neposielal Malchárek, ale redakcia SME, ktorá si týmto pokusom overila, že niektoré internetové stránky umožňujú posielať esemesky s uvedením falošného odosielateľa. Stačí zadať ľubovoľné číslo a vybrať si odosielateľa aj príjemcu. Takáto správa poslaná z internetu vyzerá v mobile príjemcu ako obyčajná esemeska.
Redakcia SME vzápätí obom oznámila, že išlo o falošnú esemesku. Politikov prekvapil nielen nepravdepodobný obsah - v župných voľbách ide SMK sama proti koalícii slovenských strán - ale najmä možnosť posielania falošných správ. "Napríklad, v mojom mene to niekto pošle šéfovi SNS Slotovi. Tu možno vyvolať konflikt medzi stranami alebo medzi občanmi," hovorí Bugár.
Mobilní operátori tvrdia, že za existenciu internetových esemesiek nenesú zodpovednosť a keď sa o nich dozvedia, snažia sa ich zablokovať. "T-Mobile rokuje s ostatnými operátormi v snahe minimalizovať tento problém na globálnej úrovni," povedal hovorca operátora Juraj Droba. V podobnom duchu sa vyjadril aj Orange.
Autor: mp, sp