Vicemajster vyšiel opäť naprázdno

Domáci futbalisti sa so sympatickým ofenzívnym apetítom pustili do vicemajstra. Ružomberok v prvom polčase hýril pohybom a stále sa snažil o tlak. Jeho úsilie prvý efekt prinieslo v 11. min, keď po Saparovom priamom kope najvyššie vyskočil Laurinc a ...

Domáci futbalisti sa so sympatickým ofenzívnym apetítom pustili do vicemajstra. Ružomberok v prvom polčase hýril pohybom a stále sa snažil o tlak. Jeho úsilie prvý efekt prinieslo v 11. min, keď po Saparovom priamom kope najvyššie vyskočil Laurinc a hlavou poslal loptu k pravej žrdi Königovej bránky. Po úvodnom góle Liptáci ešte vystupňovali tempo a využili dezorientáciu súpera. V 17. min sa Zošák po Žofčákovom pase presadil medzi dvojicou žilinských obrancov, Švestkom a Minarovičom a všetci vrátane Königa, ktorý vybehol, čakali, kde lopta skončí. No tá tesne minula priestor medzi žrďami. V 19. min prišiel druhý ružomberský úder. Sapara ľahko odstavil od lopty Štrbu a z 35 metrov poslal prízemnú strelu na Königa. Očividne prekvapený strážca žilinskej svätyne na túto strelu ani nezareagoval. V 25. min bol prvý raz v akcii domáci brankár Hajdúch, keď zlikvidoval dobre mierenú Vršičovu strelu.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Po zmene strán Žilinčania pridali, začali sa tlačiť dopredu, avšak až do konca stretnutia nenašli svoju hernú tvár. Domáci ani v druhom polčase nazabúdali na útok a každú príležitosť využili, aby súperovi znepríjemnili život.

Moment zápasu - Bola to 19. minúta, keď sa obrovskej chyby dopustil žilinský stredopoliar Štrba. Sapara, ktorý z 35 m rozvlnil ľahkou loptou sieť, uviedol: "Štrbovi som vypichol loptu a videl som pred sebou prázdnu bránu. Snažil som sa namieriť loptu hore, ale trafil som, ako trafil."

František Komňacký, Ružomberok: "Chceli sme využiť skutočnosť, že Žilina mala za sebou ťažký zápas s Austriou Viedeň. Našou snahou bolo na súpera "vletieť". V prvom polčase z našej prevahy vzišli aj šance a štandardné situácie. Druhá polovica zápasu už bola iná, Žilinčanom sme dali priestor a my sme kontrolovali."

SkryťVypnúť reklamu

Karol Pecze, Žilina: "Predpokladali sme, že vzhľadom na zbabraný zápas Austriou náš čaká veľmi náročné vystúpenie. Aj napriek tomu, že sme začali ťažkopádne, mohli sme zabrániť prvému gólu, ktorý ovplyvnil ďalší priebeh stretnutia."

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 2:0 (2:0)

GÓLY: 11. Laurinc, 19. Sapara.

RUŽOMBEROK: Hajdúch - Pospíšil, Laurinc, Dvorník, Kotrys - Zošák (77. Božoch), Božok, Sapara (81. Urban), Žofčák - Nezmar, Jendrišek (90. Pilar). ŽILINA: König - Čišovský, B. Labant, Švestka, Minarčík - Barčík, Jež, Zd. Štrba (27. Vomáčka), Vršič (46. Gottwald) - Šesták, Straka (75. Bartoš). Pred 5960 divákmi rozhodoval Richtárik, žlté karty Vomáčka, Čišovský, Straka (všetci Žilina).

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 532
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 200
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 702
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 895
  5. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 958
  6. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 2 824
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 803
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 469
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu