S Telecomom sa spojili aj Amtel a Dial Telecom

BRATISLAVA - So Slovak Telecomom sú okrem alternatívneho operátora eTel Slovensko v súčasnosti fyzicky prepojení aj ďalší dvaja operátori - Amtel Slovensko a Dial Telecom. Budúci týždeň sa so sieťou Telecomu prepoja aj Nextra a Slovanet. Uviedla to spoloč

nosť Slovak Telecom. Od 1. augusta sa tak zákazníkom sprístupní služba voľby operátora individuálnou voľbou.

"Spoločnosť Slovak Telecom intenzívne pracuje na technickej realizácii prepájania pevných verejných telefónnych sietí so spoločnosťami, ktoré s nami uzatvorili prepojovaciu zmluvu," uviedol hovorca Telecomu Radoslav Bielka.

Podľa výkonného viceprezidenta pre stratégiu a regulačné záležitosti Telecomu Pavla Kukuru pôsobia alternatívni operátori na slovenskom telekomunikačnom trhu už dlhšie, prepojenie pevných verejných telefónnych sietí a služba voľby operátora individuálnou voľbou im v súčasnosti dáva nové možnosti. "Je na nich, ako tieto nové možnosti využijú v prospech svojich zákazníkov. Pre nás predstavujú konkurenciu, na ktorú sme pripravení, a je pre nás výzvou na neustále skvalitňovanie našich produktov a služieb," skonštatoval Kukura.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Ako ďalej dodal, Slovak Telecom očakáva v dôsledku konkurencie zo strany alternatívnych operátorov určitý odlev zákazníkov, ktorý však nedokáže v súčasnosti bližšie špecifikovať.

Po podpise zmlúv o prepojení si príslušní alternatívni operátori objednávali u Slovak Telecomu služby súvisiace s prepojením sietí. V závislosti od toho, kedy si tieto služby objednali, bol podľa Bielku dohodnutý so Slovak Telecomom dátum technického prepojenia sietí. Samotné technické prepojenie zahŕňa vybudovanie fyzického prepojenia sietí, nastavenie smerovania na ústredniach, ako aj testovanie signalizácie a prenosu prevádzky na testovacích a prepojených ústredniach.

Slovak Telecom uzavrel zmluvy o prepojení so spoločnosťami eTel Slovensko, Amtel Slovensko, Železničné telekomunikácie, Dial Telecom, GlobalTel, Slovanet a Nextra.

SkryťVypnúť reklamu

(sita)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 558
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 274
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 708
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 057
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 215
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 928
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 838
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 419
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu