Slovenská reprezentantka Marie Růžičková (vľavo) v súboji o loptu s Litovčankou Elgou Šulčiute. V úvodnom zápase Veľkej ceny Slovenska v Košiciach, na ktorom hrajú aj Chorvátsko, Fínsko a Turecko, prehrali naše basketbalistky 68:73. FOTO - TASR |
Slovensko - Litva 68:73 (20:13, 39:30, 51:56), úvodný zápas turnaja v Košiciach. Dnes hrá domáci tím s Chorvátskom
KOŠICE - V úvodnom zápase Veľkej ceny Slovenska v Košiciach prehrali naše basketbalistky s Litvou o päť bodov, hoci po polovici hry viedli 39:30.
Slovenské reprezentantky sa od úvodu snažili o koncentrovaný výkon. Diváci sledovali vyrovnanú partiu, v domácom tíme vynikala Hiráková, ktorá zaznamenala v prvej štvrtine deväť bodov. V závere prvej desaťminútovky sa Slovenky dostali do trháku 20:13. Mierny náskok si udržiavali aj v priebehu druhej štvrtiny, keďže Litovčankám sa v útoku príliš nedarilo. Po zmene strán hosťujúci kolektív pridal a zatlačil domáci celok. V 28. min. bolo už vyrovnané 49:49. Nepomohol ani oddychový čas, po ktorom musel siahnuť tréner Rešetár, lebo onedlho už hosťujúce družstvo viedlo o päť bodov. V tých chvíľach to slovenskému tímu nešlo v obrane ani pri streľbe. Záverečná štvrtina už zvrat vo vývoji nepriniesla, hoci zásluhou Žirkovej Slovenky znížili na dvojbodový rozdiel. Na úvod turnaja si teda pripísali prehru, dnes o 17. hodine nastúpia v hale Cassosport na druhý zápas proti Chorvátsku.
Jozef Rešetár, tréner Slovenska: "Litva potvrdila, že je silným tímom. Rozdiel bol v úspešnosti streľby, my sme mali percento nízke. Pokrivkávali sme aj v útočnom doskakovaní. Súper sa presadil najmä zásluhou obvodových hráčok."
Slovensko - Litva 68:73 (20:13, 39:30, 51:56), zostava a body Slovenska: Hiráková 16, Žirková 15, Polónyiová 8, Kováčová 6, Frniaková 5 (Barényiová 5, Nagyová 5, Libičová 4, Růžičková 4, Jalčová 0, Michulková 0) - najviac za Litvu: Valužyte 15, Valentiene 11. Pred 300 divákmi rozhodovali Brziak a Hricišin (obaja SR). (špa)