Postupne sa policajtom podarilo uspať ho jedlom. Vtedy vtrhli príslušníci jednotky RAID dnu, stáli nad ním a mierili naňho zbraňami. Keď ostatní povynášali deti a učiteľky, policajti teroristu zastrelili. Veliteľ zákroku to neskôr obhajoval tým, že terorista mal spúšť v ruke a neboli schopní inak zabrániť tomu, aby sa odpálil.
V roku 1999 v nemeckom Aachene vtrhol páchateľ do pobočky banky. Zobral rukojemníkov. Po niekoľkodňovom vyjednávaní vyšiel s jedným z nich von. V ruke mal ručný granát a držal ho pod košeľou rukojemníka. Granát sa odpaľuje otvorením ruky.
S rukojemníkom kráčal k autobusovej stanici a hrozilo, že sa dostane na frekventované miesto. Policajti najprv uvažovali, že ho zastrelí ostreľovač, hrozilo však, že pritom zomrie rukojemník. Preto sa pri lavičkách smerom k stanici skryli dvaja pyrotechnici GSG 9. Keď išiel okolo, ostreľovač strelil, oni vyskočili a chytili páchateľovi ruku, kde mal granát. Pribehol aj psychológ a upokojoval ich aj rukojemníka. Potom sa im podarilo do poistky granátu založiť kolík a dali ho do špeciálnej nádoby.
Koncom 70. rokov mala britská tajná služba informácie, že v Gibraltáre chce IRA odpáliť auto plné náloží. Identifikovala troch podozrivých aktivistov IRA, vypátrala ich na hranici so Španielskom a všetkých postrieľala, lebo mala podozrenie, že pri sebe majú odpaľovacie zariadenie. Keď k nim agenti prišli, zistili, že nič nemali, hoci auto s náložami policajti našli. (mož)