USA uskutočnili v Sýrii niekoľko odvetných náletov proti skupinám napojeným na Irán
Pri útoku pravdepodobne iránskeho dronu na vojenskú základňu na severovýchode Sýrie zahynul jeden americký kontraktor a piati ďalší vojaci USA utrpeli zranenia, informoval Pentagón.
Americký minister obrany Lloyd Austin uviedol, že americké jednotky na odvetu reagovali "presnými náletmi" na zariadenia na východe Sýrie, ktoré sú využívané skupinami napojenými na iránske Revolučné gardy.
Austin spresnil, že podľa zistení amerických tajných služieb bolo bezpilotné lietadlo iránskeho pôvodu.
Na videozáznamoch, ktoré sa v noci na piatok objavili na sociálnych sieťach, bolo vidieť explózie v strategickej a na ropu bohatej sýrskej provincii Dajr az-Zaur, ktorá hraničí s Irakom.

Oblasť je kontrolovaná Iránom podporovanými milíciami a sýrskymi jednotkami a v uplynulom období sa stala terčom aj izraelských náletov, ktoré mali útočiť na Iránom využívané zásobovacie trasy.
Sýrska organizácia pre ľudské práva informovala, že americké nálety sa zamerali na sklad zbraní v meste Dajr az-Zaur a zabili šiestich proiránskych bojovníkov. Ďalší prišiel o život neďaleko mesta Búkamál a jeden ešte na inom mieste. (ČTK)
Ďalšie príspevky z rubriky: Svet
Rusko je zodpovedné za zostrelenie lietadla malajzijských aerolínií (letu MH17) nad východom Ukrajiny v júli 2014, v dôsledku ktorého zahynulo 298 ľudí. Čítaj ďalej
Rusko adekvátne zareaguje na zatvorenie svojho generálneho konzulátu v Krakove. Čítaj ďalej
Americká armáda minula od návratu prezidenta Donalda Trumpa do Bieleho domu viac než 21 miliónov dolárov na deportačné lety migrantov zo Spojených štátov. Čítaj ďalej
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov a jeho turecký rezortný kolega Hakan Fidan hovorili v pondelok telefonicky o návrhu ruského prezidenta Vladimira Putina, aby sa tento týždeň konali v tureckom Istanbule priame rusko-ukrajinské rokovania. Čítaj ďalej
Britský súd poslal do väzenia šesť Bulharov usvedčených zo špionáže pre Rusko. Dvom udelil vyše desaťročné tresty.
(TASR)Izraelský premiér Netanjahu ocenil prepustenie americko-izraelského rukojemníka Edana Alexandra.
(TASR)Rusko stále nedalo jasnú odpoveď na prímerie ani rozhovory v Turecku, tvrdí ukrajinský prezident. Čítaj ďalej
Od začiatku prímeria medzi Izraelom a Hizballáhom našla misia OSN viac ako dvesto skladov zbraní.
(TASR)