Svetový rekordér a dvojnásobný majster sveta v behu na 110 m prek. Cardiffčan Colin Jackson, člen britskej delegácie v Singapure, sa po správe o víťazstve Londýna od šťastia rozplakal. FOTO - REUTERS
Anton Tkáč, olympijský víťaz v cyklistickom šprinte z OH 1976 v Montreale: "Držal som palce Parížu, ale ani toto nie je zlá voľba. Londýn je veľkou metropolou, ak Briti všetko pripravia tak, ako sľubujú, budú to pekné hry. Myslím si, že veľkú úlohu zohral lobing."
Marián Kukumberg, predseda Konfederácie športových zväzov: "Všetky mestá ponúkli výnimočné kandidatúry, takže vyberalo sa tentoraz naozaj veľmi ťažko. Predpokladám, že v prospech Londýna najviac zavážila prezentácia priamo v Singapure. Nemal som favorita, lebo výber ktoréhokoľvek mesta z pätice kandidujúcich by bol zárukou kvalitne pripravených olympijských hier."
Libor Charfreitag, slovenský rekordér v hode kladivom: "Výsledok voľby ma uspokojil, spomedzi dvoch finalistov sa mi viac páčila prezentácia a plány Londýna. Ale musím sa priznať, že mojím tajným tromfom bol New York. Tam by bol koniec olympijskej kariéry pre mňa ešte krajší, lebo v USA sa pripravujem už osem rokov. Ako som to však všetko sledoval, bolo mi jasné, že Newyorčania asi nebudú mať veľkú šancu."
Ivan Cibák, predseda Slovenského zväzu kanoistiky na divokej vode: "Pre náš šport by bolo lepšie, keby vyhral Paríž. Francúzi majú predsa len väčší záujem o to, aby vodný slalom zostal v programe olympijských hier. Viem, že už mali perfektne pripravené plány pre výstavbu kanála, myslím si, že už aj začali s jeho výstavbou. Angličania mali kajakára Richarda Foxa, ktorý bol desaťkrát majstrom sveta, naposledy však v roku 1993. Potom ešte v roku 1995 získala titul Lynn Simpsonová, ale odvtedy na zlato z vrcholného podujatia nesiahli. Enormný záujem o vodný slalom tak nebudú mať. Verím, že kanoistika ako celok zostane v programe hier." (sita)