Dubnica vyhrala v Budapešti

DUBNICA - Futbalisti ZTS Dubnica si už po tretí raz v rade vybojovali postup do 2. kola UEFA Intertoto Cupu. Vo včerajšom odvetnom stretnutí 1. kola zdolali na domácom trávniku maďarský Vasas Budapešť 2:0 (1:0). Prvý zápas sa pred týždňom skončil v Budape

šti bezgólovou remízou. Ďalším súperom Považanov v letnej európskej pohárovej súťaži bude turecký klub BB Ankaraspor, s ktorým si zmerajú sily na jeho pôde už na budúci víkend.

Dubnica hneď v úvode naznačila, že cesta k postupu povedie cez útočný futbal. Už v 1. min sa obranou Vasasu preháčkoval Straka a gólman hostí Posza musel po prvý raz zasahovať. V 21. min už Dubničania udreli. Po zaváhaní hosťujúcej obrany odcentroval takmer od rohovej zástavky Pekárik, našiel v šestnástke úplne voľného Kišku, ktorý po peknom spracovaní poslal loptu po prvý raz za chrbát brankára budapeštianskeho tímu - 1:0. Maďari vzápätí pridali a začali hroziť najmä zo štandardných situácií. Domáci fanúšikovia si odfúkli v 25. min, keď lopta po rohovom kope hostí prešla pozdĺž celej šestnástky bez akéhokoľvek dotyku hráča.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Dubnici vyšiel výborne vstup do II. polčasu. V 49. min prihral Držík do voľného priestoru rýchlonohému Tesákovi a ten ľavačkou perfektne zatočil loptu k vzdialenejšej žrdi - 2:0. Dubnica víťazstvo bezpečne ubránila a s prehľadom postúpila.

Dubnica - Vasas Budapešť 2:0 (1:0)

GÓLY: 21. Kiška, 49. Tesák. DUBNICA: D. Perniš - Pekárik, Pleva, Švestka, Zimen - Kiška (55. Dovičovič), Kopačka, Držík - Ižvolt, Tesák (88. Grendel) - P. Straka (90.+ M. Adam). VASAS: Posza - Z. Molnár, Györi, Janjič (61. Hegedüs), A. Tóth - Zs. Balog (53. Schultz), Rósa, G. Kiss, Gaál - Waltner, Weitner, žlté karty Pleva, Kopačka, Pekárik, D. Perniš - Janjič, Z. Molnár. Pred 3200 divákmi rozhodoval Strahonja (Chorv.), prvý zápas 0:0, postúpila Dubnica. (sita)

Ľuboš Nosický, tréner Dubnice: "Hráči sa nasadením a celkovým prístupom pričinili nielen o postup, ale aj peknú hru, ktorá sa musela divákom páčiť. Narazili sme na zdatného súpera, cez ktorého nebolo ľahké postúpiť. Úlohu sme však splnili a teraz už myslíme na 2. kolo."

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 592
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 317
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 716
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 132
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 344
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 892
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 875
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 381
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu