LONDÝN - Britský maloobchodný reťazec, ktorý v Česku prevádzkuje šesť obchodných domov a 20 obchodov, zvýšil v prvom štvrťroku tržby za celú skupinu o 14,6 percenta. Výrazne tak prekročil odhady analytikov, ktorí predpokladali rast tržieb o desať až 12 percent. Manažment prvý štvrťrok popísal ako náročný a zaznamenal aj celkové spomalenie tempa rastu.
Spoločnosť Tesco tento rok plánuje ďalšiu expanziu v Česku, kde v júni otvorila svoj prvý malý obchod s predajnou plochou tisíc štvorcových metrov. "V druhej polovici roku otvoríme ďalších sedem hypermarketov. Prvý z nich už budúci týždeň, a to v Uherskom Brode. Ďalší chceme tento rok otvoriť napríklad v Kolíne a Uherskom Hradišti či Chebe," povedala hovorkyňa spoločnosti Tesco Stores ČR Jana Matoušková.
Tesco vlani podľa odhadov analytikov dosiahlo v Česku tržby okolo 21 miliárd korún a medzi desiatimi najväčšími obchodnými reťazcami tak obsadilo piate miesto. "Tento rok je v znamení progresívnych zmien našej obchodnej stratégii a našou snahou je posilniť pozíciu na trhu. Nová obchodná stratégia stojí na cieli stať sa širokosortimentným diskontným reťazcom a ponúkať najnižšie ceny na trhu," povedala Matoušková. (čtk)