Nina Šišková. ŠTARTFOTO - JAKUB SÚKUP |
a z finalistiek vystriedala na tróne ďalšiu Slovenku Moniku Kovačičovú, ktorá triumfovala vlani. "Bola som v životnej forme a porazila aj vlaňajšiu absolútnu víťazku Rusku Natáliu Bistrovovú, s čím som veru nepočítala. Navyše od slovenského šampionátu, ktorý sa konal v Bratislave týždeň predtým, som zhodila ešte tri kilá," tešila sa členka klubu F+F Nitra.
Tajomstvom jej úspechu bola podľa prezidenta Slovenskej federácie fitness Ladislava Šándora najmä Šiškovej voľná zostava. "Bola skvelá. Dovolím si tvrdiť, že takú na svetovom šampionáte ešte nepredviedol nikto. A tá vo výslednej známke hrala u rozhodcov veľkú úlohu." Nina mala na čom stavať. Má za sebou desať rokov pri modernej gymnastike, ďalšie dva sa venovala športovému aerobiku. "Tú zostavu som ani veľmi nemusela pilovať. Mám ju v krvi ešte z nedávnych majstrovstiev Európy," vravela šťastná víťazka.
Ak jej forma vydrží, nemusí to byť jej tohtoročný jediný titul. Kým futbalisti či basketbalisti majú svetový šampionát len raz za štyri roky, fitnesky majú každý rok tri šance. V júli organizuje MS Medzinárodná federácia fitness v malajzijskom Kuala Lumpure, v novembri Svetová federácia fitnes v litovskom Vilniuse. Degradáciu titulov ešte zvýrazňuje fakt, že okrem Slovenskej federácie fitnes pôsobia ďalšie fitnesky v Slovenskej asociácii kulturistiky a silového trojboja, ktoré sa zúčastňujú osobitných šampionátov. Ešteže členky jedného spolku nemôžu štartovať v konkurenčnom. Čakal by ich dvojročný dištanc.