BRATISLAVA - HZDS škodia podľa poslanca Miroslava Maxona tri veci - strata schopnosti komunikovať s voličom a reflektovať jeho požiadavky, strata vnútrostraníckej demokracie a "urbániovci a džupovci". "Posielajú všelijaké výzvy, aby sa zapáčili vedeniu strany. V roku 2006 však bude treba získať voličov. Teraz môžu uspieť, potom nie," povedal.
Odpovedal tak na včerajšiu výzvu piatich michalovských delegátov sobotňajšieho republikového snemu HZDS vedených poslancom Karolom Džupom, ktorí požiadali republikové grémium, aby voči Maxonovi vyvodilo "rázne" závery za jeho vyjadrenia k spôsobu voľby podpredsedov strany.
Po sneme v Prešove Maxon povedal, že voľbu dvoch podpredsedov, ústredného tajomníka a hospodára strany v jednom balíku považuje za istý spôsob manipulácie. (tasr)