FOTO - ČTK/AP |
Slávny americký letec Charles A. Lindbergh, ktorý ako prvý preletel v roku 1927 bez medzipristátia z New Yorku do Paríža, mal okrem šiestich manželských detí v USA sedem nemanželských potomkov v Európe. Intímne styky udržiaval s tromi ženami. Napísal to nemecký novinár a spisovateľ Rudolf Schröck vo svojej knihe Dvojaký život Charlesa A. Lindbergha, ktorá vyšla v Mníchove.
Schröck vo svojich tvrdeniach vychádza z rešeršov a z rozhovorov s niektorými z Lindberghových nemanželských potomkov. Najznámejšími z nich sú tri deti mníchovskej klobučníčky Brigitty Hesshaimerovej. To, že ich otcom je naozaj Lindbergh, potvrdili testy na DNA z roku 2003. Známosť letca s klobučníčkou dokazuje aj hesshaimerovský rodinný archív, v ktorom je štyristo stránok dôvernej korešpondencie medzi milencami.
V roku 2003 sa tiež zistilo, že Lindbergh mal pomer aj s Brigittinou sestrou Mariettou, ktorá žila vo Švajčiarsku. S ňou mal dve nemanželské deti.
Schröck ďalej vypátral, že Lindbergh mal okrem toho intímny vzťah so svojou nemeckou osobnou sekretárkou Valeskou. Aj s ňou mal dve deti.
Autor charakterizuje Lindberghov život ako bizarnú existenciu medzi jednou legálnou a tromi utajenými "vedľajšími" ženami. V Spojených štátoch bol ženatý so spisovateľkou Anne Morrowou, s ktorou mal šesť detí a boli považovaní za"vzorový pár snov". Lindberghovu popularitu zvýšil medializovaný tragický príbeh jedného z jeho detí, ktoré bolo unesené kvôli výkupnému a potom zavraždené. Dvojaký život mu podľa Schröcka umožňovalo to, že americké orgány a podniky ho ako slávneho letca všemožne preferovali. Bol bezpečnostným a leteckým poradcom prezidenta, poradcom armády a veľkých amerických leteckých spoločností, vďaka čomu viedol dvojaký život ako klasický agent. Dostával bezplatné letenky na ktorúkoľvek linku v ktorejkoľvek nočnej i dennej dobe, takže sa mohol inkognito pohybovať po celom svete, tvrdí autor knihy. (Na snímke Lindbergh v roku 1932).