BRATISLAVA - Kandidát na ministra kultúry František Tóth z ANO naznačil, že podujatia v zariadení ministerstva kultúry na Bielej ulici v Bratislave vyjdú toľko, že ministerstvo by ich mohlo organizovať v hoteli Hilton. Včera sa Tóth objavil na verejnom odpočte Správy kultúrnych zariadení ministerstva kultúry. Správa podľa neho funguje neefektívne.
Budova v centre Bratislavy slúži ministerstvu najmä na pracovné porady, tlačové konferencie, prijímanie zahraničných hostí a ich ubytovanie. Poskytuje služby aj pre iné štátne inštitúcie. Náklady na ňu boli minulý rok približne štyri milióny korún a za celý rok tam bolo 79 akcií. Náklady na jedného účastníka akcie sú 1600 korún, a to sa Tóthovi zdá veľa. V budove sú tiež dva apartmány, v ktorých za minulý rok prespalo 67 ľudí.
Vedúci odboru služieb a správy majetku Michal Madro upozornil, že ministerstvo využívalo na ubytovávanie hostí aj hotely, keďže zariadenie na Bielej ulici treba rekonštruovať. Odhadol, že oprava by stála päť miliónov. (sita)