Chicago predtým prehralo 1:2 s New Englandom, potom 0:3 s MetroStars 1:2, za ktoré hrá bývalý francúzsky reprezentant Yuri Djorfaeff.
Rodák zo Stropkova hral do 84. min a pripísal si asistenciu na víťazný gól. Gól označil klubový internet, na ktorom má náš hráč už bohatú vizitku, za famózny. Reiter z hĺbky poľa vysunul Herrona, ktorý z prvej poslal loptu do šestnástky, kde ju z voleja vpálil do siete Brazílčan Thiago. Reiter predtým očaril divákov volejom pod brvno.
Prvý zápas hral v strede poľa, druhé dva v útoku a vždy bol najagilnejším strelcom, na gól zatiaľ šťastie nemal. "Verím, že to už príde," mailoval pre SME z Chicaga. "Proti Coloradu sme odohrali veľmi dobrý zápas, s množstvom šancí, aj mne sa darilo. Všetci ma potľapkávali, boli spokojní. Atmosféra skvelá, na zápase vyše 13-tisíc divákov, ktorí sa na veľkom Soldier Field takmer stratili. Hrá sa tam amatérsky futbal, aj soccer. V roku 2006 budeme mať nový pre 25-tisíc divákov," pridal Reiter. Po zápase bola veľkolepá akcia pre fanúšikov s autogramiádou, tombolou a občerstvením.
Do reprezentácie sa teší. "Už pred odchodom do Ameriky som povedal, že do reprezentácie prídem vždy rád. Najmä na taký zápas, aký nás čaká v Portugalsku, obzvlášť keď bude hrať aj Figo," uzavrel Reiter.
(ja)