Podľa posledných meraní pomocou systému GPS je výška Lomnického štítu po zaokrúhlení na celé čísla 2634 metrov nad morom. "Čiže nie 2632, či 2635 ako sa v minulosti uvádzalo," uviedol Ronald Langer z Ústavu experimentálnej Fyziky SAV na Lomnickom štíte.
Okrem pracovníkov Tatranských lanových dráh, ktorí zabezpečujú premávku lanovky tu pracujú aj vedeckí pracovníci Ústavu experimentálnej fyziky a Astronomického ústavu Slovenskej akadémie vied.
Na streche šesťposchodovej budovy na Lomnickom štíte majú stále pracovisko meteorológovia. Z Lomnického štítu poskytujú informácie o teplote, smere a rýchlosti vetra, dohľadnosti, výške snehovej pokrývky, či ďalšie údaje.
Jediným dopravným prostriedkom na Lomnický štít je visutá lanovka, postavená v roku 1940. Verejná prevádzka sa začala v roku 1941. Od lanovky sú závislí všetci zamestnanci pracujúci na Lomnickom štíte.
Väčšina z nich sa strieda v týždňových turnusoch. Stáva sa však, že pre počasie musia zostať hore aj dlhšie. Langer strávil nedobrovoľne na Lomnickom štíte nepretržite už aj takmer 20 dní. Pre takéto prípady majú všetci zamestnanci "železné" zásoby potravín. Na Lomnickom štíte si dokážu upiecť aj chlieb. (sita)