žien a čoraz častejšie sa dostávajú aj na posty v topmanažmente
firiem a podieľajú sa na rozhodnutiach. Preto sa pre mnohé organizácie stáva politika zamestnávania žien stále zaujímavejšou. Podobne je to aj pri zamestnávaní starších ľudí, ale občanov s postihnutím.
Podľa odborníkov existuje tiež stále viac dôkazov o tom, že ľudia sa zaujímajú o sociálne a etické dimenzie svojej práce. Dominuje napríklad názor, že firmy by sa mali k svojim zamestnancom správať čestne. Zamestnanci viac ako v minulosti očakávajú od svojich zamestnávateľov, že im budú vychádzať v ústrety aj pri tvorbe pracovných podmienok a že sa budú starať aj o rovnováhu pracovného a rodinného života svojich zamestnancov. Najnovšie výskumy v oblasti práce tiež dokazujú, že firmám sa "oplatí" správať sa k zamestnancom slušne. Vtedy totiž rastie ich oddanosť firme, pracovná morálka, výkonnosť aj ochota samostatne konať. Ústretovosť k zamestnancom tiež zmenšuje napríklad fluktuáciu a absentérstvo.
Všetky tieto faktory prispievajú k lepšiemu imidžu firmy nielen u zákazníkov, ale aj u jej externých kapitálových účastníkov.