Luníku 9 chcú obmedziť dopravu

KOŠICE - Dopravný podnik mesta Košice chce na Luníku 9 zrušiť zastávku štyroch autobusových spojov. Dopravu v pracovných dňoch by mala obyvateľom prevažne rómskeho sídliska zabezpečovať od 8. do 18. hodiny v hodinových intervaloch špeciálna zrýchlená ...

Dopravný podnik má každoročne vysoké straty na cestovnom. Najviac cestujúcich bez lístka býva na Luníku 9. Výnimky potvrdzujú pravidlo. FOTO PRE SME - JUDITA ČERMÁKOVÁ


KOŠICE - Dopravný podnik mesta Košice chce na Luníku 9 zrušiť zastávku štyroch autobusových spojov. Dopravu v pracovných dňoch by mala obyvateľom prevažne rómskeho sídliska zabezpečovať od 8. do 18. hodiny v hodinových intervaloch špeciálna zrýchlená autobusová linka medzi Luníkom 9 a Námestím osloboditeľov. V autobuse, do ktorého by sa malo nastupovať len cez predné dvere, by mali byť častejšie a prísnejšie kontroly cestovných lístkov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podľa člena predstavenstva DPMK Pavla Titla, limitujúce opatrenia by mali viesť ku skvalitneniu dopravných služieb pre obyvateľov susediacich mestských častí, ktorí sú právom nespokojní s kultúrou cestovania.

SkryťVypnúť reklamu

"Podnet sme dostali od obyvateľov sídliska KVP a Myslavy. Sťažujú sa na katastrofálnu hygienu v autobusoch, poukazujú na množstvo čiernych pasažierov, ktorí ignorujú akékoľvek pravidlá. Cestujúci z Luníka 9 poškodzujú interiéry autobusov, ohrozujú nielen pasažierov, ale dokonca aj vodičov a revízorov, cestovanie bez platného lístka je pre väčšinu prirodzené," hovorí Titl.

Navrhnuté opatrenia by chceli zaviesť skúšobne na dva mesiace. Odsúhlasiť ich musí Magistrát mesta Košice. Oficiálne vyjadrenie do DPMK zatiaľ nedoručili. "Podľa neoficiálnych informácií súhlas nedostaneme. Údajne nemôžeme nikoho znevýhodňovať. Znevýhodnení sú však skôr tí cestujúci, ktorí dodržiavajú pravidlá," myslí si Titl.

Podľa hovorkyne košického magistrátu Zuzany Bobrikovej vedenie mesta nesúhlasí s predloženým návrhom. "Pán primátor požiadal Dopravný podnik, aby navrhol riešenie, ktoré by nebolo diskriminačné. Na Luníku 9 predsa žijú a pracujú aj ľudia, ktorí si plnia povinnosti a sú na mestskú dopravu odkázaní." (sen)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 499
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 182
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 700
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 808
  5. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 993
  6. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 2 597
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 778
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 496
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu