Aj tie rozhodnutia sú právoplatné a je ich potrebné rešpektovať."
JÁN MAZÁK, budúci predseda ÚS SR: "Nemyslím si, že by bolo korektné vyjadrovať sa k tejto záležitosti, pretože nepoznám znenie rozhodnutia. Posudzovať či kritizovať súdne rozhodnutie je možné iba vtedy, ak existuje opravný prostriedok. Ako designovanému predsedovi ÚS sa mi nepatrí k tejto veci vyjadrovať."
PETER KRESÁK, poslanec za SOP: "Pokiaľ nebudem mať rozhodnutie ÚS v rukách, nerád by som sa k nemu vyjadroval."
JOZEF MIGAŠ, predseda parlamentu: "Rozhodnutím Ústavného súdu vznikla opäť neprehľadná situácia a nový galimatiáš. Nejde o prvý príklad, keď sa ústavná moc dostala do rozporu s výkonnou mocou. Nech to právnici rozoberú a dajú veľmi kvalifikované stanovisko."
ANNA MALÍKOVÁ, predsedníčka SNS: "Toto rozhodnutie ÚS sa dalo očakávať, lebo jasne dokazuje, že bez ohľadu na to, koho sa amnestia týka, je to posvätné právo, ktoré nemôže spochybniť nijaká vláda, ani prezident."
Zo stanoviska HZDS: "ÚS potvrdil, že ministerstvo vnútra a Krajská prokuratúra v Bratislave svojím konaním porušovali ústavu a zákony SR. Ústavu porušil najmä Mikuláš Dzurinda, ktorý protiústavným zrušením amnestie podnietil protiústavný a nezákonný postup ďalších orgánov. HZDS prijíma rozhodnutie, ktoré ÚS vyriekol vo veci údajného zavlečenia Kováča ml. do cudziny, a po dôkladnom oboznámení sa s plným znením rozhodnutia podporí právne kroky vedúce k tomu, aby tí, ktorí sa protiústavného a protizákonného postupu dopúšťali, niesli zodpovednosť."
(pt, TASR, SITA)