Iracký roľník Chalíl Ibráhím je známy tým, že svojim oslom dáva mená známych amerických osobností a najneobľúbenejších inšpektorov OSN. Nečudo teda, že chová aj oslíkov Clintona a Moniku. Ich životný príbeh má však podľa denníka Al Illám celkom iný priebeh ako aféra amerického prezidenta Billa Clintona a bývalej praktikantky Moniky Lewinskej. Monika totiž priviedla na svet zdravé mláďa, ktoré promptne dostalo meno Little Albright (Malá Albrightová). Oslík Clinton niekoľko mesiacov tajne dvoril "kamarátke" Monike, ktorá patrila Ibráhímovmu susedovi a stála v stajni stráženej psami. Clintonove tajné schôdzky s Monikou prezradili početné rany od psov na jeho tele. Sused sa nad Monikou zľutoval a daroval ju Ibráhímovi. Ďalšie Ibráhímove osly sa volajú Carter, Reagan a Ekeus.
BRITI MILUJÚ POČÍTAČE
Obyvatelia Veľkej Británie sú podľa najnovšieho prieskumu tak závislí od svojich počítačoch, že im dávajú prednosť pred sexom alebo balíčkom čipsov. Zo štúdie softvérového gigantu - firmy Microsoft - tiež vyplýva, že Británia je prvým európskym štátom, kde polovica domácností vlastní počítač. Prieskum okrem iného odhalil, že počítačový fanatizmus nie je v Británii doménou len mladšej generácie, ale Spojené kráľovstvo má aj najviac užívateľov starších ako 60 rokov. Ba čo viac, každý štvrtý Brit dáva prednosť počítaču pred sexom a štyria z piatich poddaných Jej veličenstva Alžbety II. si radšej sadnú za domáci počítač než k balíčku čipsov. K nebývalej obľube počítačov v Británii možno prispieva aj fakt, že 10 až 15 miliónov ľudí má prístup k internetu. Počítače sa tiež stávajú najčastejšou témou konverzácie v Británii.
HASIČ-PYROMAN PRED SÚDOM
Poľský dobrovoľný požiarnik mestečka Koczala spôsobil 20 požiarov, aby sa mohol zúčastniť na ich uhasení. Pyroman, ktorého čoskoro postavia pred súd, založil v 17 prípadoch lesný požiar a v ďalších troch prípadoch podpálil hospodárske objekty. Muž, ktorý na svoju obhajobu uvádza, že za hodinu hasenia požiaru dostal šesť zlotých a že si chcel zarobiť, nezriedka použil bicykel, aby sa mohol rýchlo dostať do lesa a po založení požiaru urýchlene alarmovať kolegov. Prokuratúra v tejto súvislosti informovala, že plamene, ktoré "zažal" neobvyklý páchateľ, našťastie ani v jednom z prípadov nespôsobili väčšie škody, a to práve vďaka jeho rýchlej informácii o mieste požiaru. Spis obžaloby doručili v týchto dňoch súdu v Slupsku. Podľa platných poľských zákonov musí pyroman rátať s trestom odňatia slobody od jedného do desiatich rokov. (TASR)