Dohodu o ukončení delenia zvyšku bývalého federálneho majetku prijali slovenskí i českí politici a predstavitelia finačných kruhov rôzne. Všetci privítali ukončenie vlečúceho sa delenia majetku, ale niektorí vyslovili rozčarovanie. Z českej strany nad tým, že Praha neuvidí z požadovaných 26 miliárd korún z Bratislavy ani korunu.
MIROSLAV MAXON, HZDS: "V tejto chvíli sa nemôžem vysloviť k vecnému riešeniu, pretože ho detailne nepoznám. Pozitívne musím hodnotiť, že pokiaľ sa súčasný premiér vyjadril, že do roka a do dňa bude dohoda, tak to dodržal."
MARIÁN ANDEL, SNS: "Nemôžem súhlasiť s takouto nijakou dohodou, i keď ide o snahu uhladiť niečo tak, aby vzťahy medzi Slovenskom a Českom boli nadštandardné. Je v poriadku, že vzťahy majú byť nadštandardné, avšak pri delení federálneho majetku bola slovenská strana okradnutá v roku 1993 o takmer 320 miliárd korún. Považujem to za cestu ústupkov a našu prehru."
ROMAN KOVÁČ, SDK: "Zavŕšil sa niekoľkoročný proces rokovania. Pamätám sa, keď vznikali dohody, ako sa rozdelí majetok federácie. Myslím si, že tých sedem rokov bolo poznačených skutočnosťou, že niektoré dohody sa nedali uzatvoriť. A poznačilo to aj vzťahy medzi Českom a Slovenskom. Som rád, že sme dospeli k riešeniu."
JIRKO MALCHÁREK, SOP: "Je to veľmi dobré. Po mnohých rokoch nastala situácia, keď nie je víťaz ani porazený. Vyhrali obidvaja aktéri. Je zaujímavé, že k dohode dospeli ľudia, ktorí sa nepodieľali na rozdelení Česko-Slovenska."
VLASTIMIL TLUSTÝ, ODS: "Dohoda je jednostranným ústupkom českej strany Slovensku. To, že vláda ČR dospela k dohode, je určite potešiteľné, ale podstata dohody je veľmi zvláštna. Česká republika očakávala od Slovenska 26 miliárd českých korún, ale namiesto tejto sumy vláda ČR celú pohľadávku od Českej národnej banky kúpila za jednu korunu. Očakával som, že výsledkom dohody bude určitý kompromis a že Slovensko uzná aspoň časť pohľadávky, to sa však nestalo. Strata z tejto transakcie je pre Českú republiku, myslím si, dosť bolestná a ťažko prijateľná. Dosiahnutie dohody za cenu 26 miliárd - to mi pripadá veľmi neprimerané. Všetko zaplatia (českí) daňoví poplatníci. Takto by kompromisy vyzerať nemali."
LIBOR VACEK, hovorca Ministerstva financií ČR: "Ministerstvo nebude podpísanú dohodu komentovať, išlo o politické rozhodnutie. Ministerstvo sa podieľalo na riešení majetkového sporu až do chvíle, keď svoju činnosť ukončila česko-slovenská komisia pre delenie federálneho majetku. Záverom jej práce boli proti sebe stojace tvrdenia, ktoré mohli vyriešiť len politici. Dúfam, že táto dohoda v budúcnosti ovplyvní česko-slovenské ekonomické vzťahy len pozitívne."
RADEK SVOBODA, analytik Všeobecnej úverovej banky v Prahe: "Som presvedčený, že doriešenie majetkových sporov pomôže vzťahom na oboch stranách rieky Moravy. Ekonomické vzťahy medzi ČR a SR sú a budú dobré. Postoj českej strany hodnotím ako ústretový krok, ktorý niekto urobiť musel." (sp, TASR)