h krokov voči Francúzsku označil preto za nelogické, komisia mohla podľa neho vzhľadom na dobré vyhliadky rokovaní ešte počkať. Británia a Fancúzsko sú už blízko dohody v kľúčových otázkach označovania hovädzieho mäsa. Pripomenul tiež, že britské hovädzie teraz odmieta aj Nemecko. Podľa francúzskeho denníka Le Figaro hovädzie z Británie odmieta asi 40 krajín, vrátane najväčšieho britského spojenca USA.
Európska komisia sa rozhodla v útorok začať právne kroky proti Francúzsku z dôvodu odmietnutia odvolať zákaz dovozu britského hovädzieho mäsa. Francúzsko tesne predtým požiadalo Britov o upresnenie k spôsobu testovania tzv. choroby šialených kráv. Akonáhle Paríž obdrží upresnenie, teda na akých vzorkách a v akom čase sa test pri vývoze hovädzieho uskutoční, odovzdá prípad na posúdenie odborníkom na zdravotnú nezávadnosť potravín. Nakoniec vláda bude môcť politicky rozhodnúť o odvolaní embarga.
Vedecký výbor EK jednohlasne odmietol na konci októbra argumenty Fracúzska v jeho spore s Londýnom, čím jeho embargo na britské hovädzie mäso klasifikoval ako nelegálne.