Bača a jeho levi ťahajú sériu prehier

Po vydarenej vlaňajšej sezóne v slovenskej Extralige sa 34-ročný hokejista Jerguš Bača v lete presťahoval z majstrovských Košíc do nemeckého Oberhausenu, ale jeho mužstvu Revier Löwen sa zatiaľ nedarí - po 15. kole je so 7 bodmi na poslednom 15. mieste.

Druhým Slovákom v mužstve je útočník Ladislav Karabin.

Prvý záver z nepriaznivej situácie už vedenie klubu urobilo - minulý týždeň sa rozlúčilo s trénerom Kochtom. Ako mužstvo prijalo tento krok?

„So zmiešanými pocitmi. Najprv sa v novinách písalo, že ako prví zrejme opustia klub niektorí hráči. Nakoniec však funkcionári zvolili tradičný recept - odišiel tréner. Ja osobne uznávam bývalého československého reprezentanta ako dobrého odborníka. Zaiste to nebola len jeho vina, že sme od 7. kola prehrali deväť zápasov za sebou. Kochta si pred sezónou vytypoval hráčov, ale klubová pokladnica umožnila nakúpiť len časť z nich. Herne sme sa trápili. Nadreli sme sa pred každým gólom a naopak svoje chyby sme zakaždým zaplatili gólom v svojej sieti.“

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

V prvých šiestich kolách to nevyzeralo zle, levi z Revieru nazbierali sedem bodov. Vy ste dávali víťazný gól v súboji s Essenom (2:1), nič nenasvedčovalo, že príde pohroma.

„Ani v ďalších súbojoch nás súperi nevalcovali, prehrávali sme skôr tesne. To nás ubíjalo, uberalo sebavedomie.“

Tento týždeň nastúpil nový tréner Gunnar Leidborg. Bývalý reprezentačný gólman Švédska naposledy pôsobil ako tréner v AIK Štokholm. Čo si od zmeny sľubujete?

„Ešte nikdy vo svojej kariére som nebol svedkom trénerskej výmeny v rozbehnutej sezóne, nikdy som nezažil sériu toľkých prehier v sérii. Verím preto, že príde k oživeniu hry mužstva. Potrebovali by sme zvíťaziť, uchytiť sa. Šancu máme už tento piatok s predposledným Schwenningenom. Leidborg na prvom pohovore s mužstvom prízvukoval, že bude klásť väčší dôraz na defenzívu, čo sa od neho ako od Švéda aj očakávalo. Na Schwenningen máme osembodovú stratu, na 8. miesto do play off strácame 14 bodov. To nie je zúfalá situácia, ak do konca základnej časti zostáva ešte 42 kôl.“

SkryťVypnúť reklamu

Veľa sa diskutuje o úrovni hokeja v profesionálnej DEL. Váš názor?

„Tým, že tu pôsobia hráči z celej Európy aj zo zámoria, je hokej zaujímavejší. Najviac profitujú mužstvá, v ktorých dokážu skĺbiť kanadskú tvrdosť, jednoduchosť s tvorivými, kombinančnými schopnosťami európskych korčuliarov. V našom mančafte sa to nepodarilo. Kanadská päťka si hrala svoje, zvyšným formáciám zasa chýbalo viac odolnosti proti tvrdej hre súperov.“

Vraj ste si na zmenu privolali posilu zo Slovenska.

„To nie, manželka Katka s deťmi pricestovala v pondelok podľa dávnejšieho plánu. Budú tu až do Vianoc, desaťročný syn Jakub sa už teší na hokejové družstvo v susednom Duisburgu. Azda mi priniesli šťastie, ktoré doteraz chýbalo.“ ONDREJ GAJDOŠ

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 588
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 314
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 713
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 125
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 341
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 906
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 870
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 384
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu