Deti počítač pri učení nevyužívajú

Ak aj vaše deti doma večne vysedávajú pred počítačom, neznamená to ešte, že využívajú jeho vzdelávací potenciál. Hoci mnohí rodičia kupujú svojim potomkom počítač, aby im pomohol s učením, britskí vedci z univerzity v Loughborough zistili, že deti túto ..

Ak aj vaše deti doma večne vysedávajú pred počítačom, neznamená to ešte, že využívajú jeho vzdelávací potenciál. Hoci mnohí rodičia kupujú svojim potomkom počítač, aby im pomohol s učením, britskí vedci z univerzity v Loughborough zistili, že deti túto dnes už neodmysliteľnú pomôcku dospelých na učenie nevyužívajú, informovala britská rozhlasová stanica BBC. Britskí odborníci sa vo svojej štúdii zamerali na deti vo veku od sedem do 11 rokov a dospeli k záveru, že sa naučia oveľa viac, ak používajú počítač v škole ako doma. V škole totiž pracujú pod dozorom učiteľa a zvyčajne sedia za jedným počítačom dvaja alebo v malých skupinkách. Konštruktívne používanie počítača v škole pod dozorom dospelej osoby je teda pre deti väčším prínosom ako vysedávanie pri domácom počítači. Štúdia, ktorú jej autori predstavia na výročnej konferencii Britskej psychologickej spoločnosti na univerzite v Nottinghame, preto navrhuje, že detské počítačové programy by mali byť postavené tak, aby vyžadovali prítomnosť a pomoc dospelej osoby. Hoci v reklamách na počítače a ich programové vybavenie často vystupujú deti spolu s rodičmi, v praxi to vyzerá inak. Dieťa najčastejšie pracuje s počítačom samo, bez prítomnosti dospelej osoby, uvádza BBC. (TASR)

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

INTERNET - ŠANCA PRE POSTIHNUTÝCH

Trinásťročná Hero Joy Nightingaleová nemôže ani rozprávať, ani chodiť a celý deň presedí v invalidnom vozíku - napriek tomu toto dievča z britského mesta Canterbury vydáva úspešný internetovský magazín, ktorý si našiel čitateľov už v 77 krajinách sveta. Píše o tom včerajšie vydanie rakúskeho denníka Kurier. Pre jej magazín už dokonca napísal článok aj generálny tajomník OSN Kofi Annan. Hero trpí na ochorenie, ktoré jej znemožňuje kontrolovať svaly. „Bez písania nie som nič. Všetko, čo si myslím, môžem ostatným sprostredkovať len písmenami,“ tvrdí. Už dva roky existuje jej magazín Okno (www.atschool.eduweb.co.uk/hojoy). Okrem toho, že zverejňuje príspevky rôznych osobností, sama celkom otvorene píše o svojom živote postihnutého dieťaťa. Ani to však nie je jednoduché - sama totiž písať nemôže. Písmená len „maľuje“ na ruku svojej matky, ktorá ich zase „naťuká“ na klávesnici.

SkryťVypnúť reklamu

RUSOV JE STÁLE MENEJ

Ruská populácia sa za prvých sedem mesiacov tohto roka scvrkla viac než počas celého predchádzajúceho roka a predstavovala približne 145,9 milióna obyvateľov, vyplýva to zo správy Ruského štatistického úradu. Pokles počtu obyvateľov Ruskej federácie v období od januára do júla tohto roka predstavoval 467 000 osôb, kým za celý minulý rok pokles tvoril 411 800 osôb. Početný stav ruskej populácie sa v posledných rokoch neustále znižuje. Medzi najvážnejšími príčinami býva alkoholizmus, nezdravá strava, vysoká úmrtnosť pri dopravných nehodách a ďalšie dôsledky celkovej chudoby obyvateľstva.

KORAL NA ZLOMENINY

Izraelskí výskumníci predstavili koral ako účinný prostriedok pri liečbe zlomenín, a to najmä zlomenín bedrového kĺbu. V rámci výskumného projektu vedci nahradili zlomené kosti pokusných psov koralmi z austrálskych útesov. Podobné pokusy, tentoraz s ľudskými kosťami, chcú Izraelčania uskutočniť v priebehu roka. Koral sa v podobe prášku používa v medicíne pri liečbe zlomenín už roky, keďže sa svojím zložením podobá zloženiu ľudských kostí, s ktorými bez komplikácii splýva.

SkryťVypnúť reklamu

LÁSKA PO POČÍTAČI

V hierarchii hodnôt väčšiny mladých obyvateľov Talianska vo veku od 25 do 35 rokov je na čele vysedávanie pri počítači a internete, po ktorom nasledujú láska a špagety. Vyplýva to z výsledkov prieskumu verejnej mienky zorganizovaného inštitútom Astra. V sedemdesiatych rokoch bol pre mladých Talianov v hierarchii hodnôt na prvom mieste sex, po ktorom nasledovali drogy a rocková hudba. V rámci tohtoročného prieskumu sa príležitostný sex, nesprevádzaný hlbokým citovým vzťahom, umiestnil až na štvrtom mieste. (TASR)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 584
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 303
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 712
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 115
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 336
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 917
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 860
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 397
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu