Všeobecne sa dá konštatovať, že psychická záťaž je pri bežnej práci s obrazovkou podobná ako pri iných administratívnych činnostiach. Je však potrebné brať do úvahy druh vykonávanej činnosti. Veľkej psychickej záťaži je človek vystavovaný predovšetkým pri časovej tiesni. Ak sa takáto situácia vyskytuje trvale, môže u slabších osôb viesť ku zhoršeniu ich zdravotného stavu a stupňovaniu problémov. Dochádza k nespokojnosti. Problémy môžu vyvolať aj práce vyžadujúce intenzívnu koncentráciu (tvorivá činnosť, programovanie), a to predovšetkým vyrušovaním (hluk, telefóny, hovor).
Pri práci rutinného charakteru sa vyskytuje problém monotónie spôsobenej stereotypnou činnosťou a nedostatkom podnetov. Dôsledkom je pokles výkonnosti, zvýšená chybovosť a únava. Zásadným preventívnym opatrením je vhodný režim aktivity a odpočinku, striedanie monotónnej práce a správne pracovné podmienky.
Práca pri obrazovke môže byť výnimočným faktorom, ktorý spolupôsobí pri vzniku dermatóz na tvári, prípadne zápalov predného segmentu oka a okraju viečok. Pohyb prachových častíc smerom k tvári je urýchľovaný elektrostatickým poľom vytváraným obrazovkou. Ochorenia sú veľmi zriedkavé a vznikajú u osôb so zvýšenou vnímavou pleťou. (r)