Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky

Triumf Gergovej v Cortine

CORTINA D‘AMPEZZO – Víťazkou piatkového superobrovského slalomu Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní sa v talianskom lyžiarskom stredisku Cortina D‘Ampezzo stala časom 1:17,20 min Nemka Hilde Gergová. Dvadsaťšesťročná olympijská šampiónka v slalom

CORTINA D‘AMPEZZO – Víťazkou piatkového superobrovského slalomu Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní sa v talianskom lyžiarskom stredisku Cortina D‘Ampezzo stala časom 1:17,20 min Nemka Hilde Gergová. Dvadsaťšesťročná olympijská šampiónka v slalome z Nagana 1998 zaknihovala štrnáste víťazstvo v pretekoch SP v kariére. Rodáčka z Lengries vyhrala už štvrté preteky SP v tejto sezóne, keď predtým triumfovala vsuper-G vo Val d‘Isere a v zjazdoch v rakúskom Saabachu. Nemka si tak upevnila vedúce postavenie v priebežnom hodnotení SP v super-G v tejto sezóne a posunula sa na druhú priečku v celkovom hodnotení SP. Na druhom mieste s minimálnou stratou jednej stotiny sekundy skončila Rakúšanka Renate Götschlová a na bronzovom stupienku stála jej krajanka Alexandra Meissnitzerová. Na výbornej štvrtej priečke sa umiestnila celková víťazka Svetového pohára v minulej sezóne Janica Kosteličová, ktorá sa dostáva pred ZOH do formy, keď v nedeľňajšom slalome v nemeckom Berchtesgadene obsadila Chorvátka tretie miesto. Naopak, jedna z favoritiek na víťazstvo Talianka Isolde Kostnerová vypadla už po prvom medzičase a v sieti skončila aj Švédka Pernilla Wibergová. Obe vyviazli z pádov bez zranení.

(sita)

Výsledky super-G v Cortine d‘Ampezzo: 1. Gergová (Nem.) 1:17,20, 2. Götschlová +0,01, 3. Meissnitzerová (obe Rak.) +0,20, 4. Kosteličová (Chorv.) +0,38, 5. Ceccarelliová (Tal.) +0,43, 6. Reyová-Belletová (Švajč.) +0,54.

Priebežné poradie SP v super-G (po 4 pretekoch): 1. Gergová 295, 2. Götschlová 210, 3. Putzerová (Tal.) 176, 4. Meissnitzerová 168, 5. Ceccarelliová 158, 6. Caroline Laliveová (USA) 131.

Priebežné poradie SP (po 23 pretekoch): 1. Dorfmeisterová (Rak.) 740, 2. Gergová 675, 3. Nefová (Švajč.) 675, 4. Paersonová (Švéd.) 629, 5. Götschlová 594, 6. Koznicková (USA) 467.