PETER MURÁNSKY (KDH): Považuje krok premiéra za neúprimný. „Je to účelové vstupovanie týchto ľudí do KDH niekoľko dní pred zasadaním Rady KDH. Neviem, prečo doteraz nevstúpili.“
FRANTIŠEK MIKLOŠKO, poslanec KDH: Prirovnal túto situáciu k snahe Jána Klepáča ovládnuť KDH pred šiestimi rokmi. „Títo ľudia sa snažia získať desaťročný kapitál budovania štruktúr KDH. Miesto toho, aby dokázali, či sú schopní založiť stranu, sa snažia ovládnuť vybudované štruktúry.“
ROMAN KOVÁČ (SDK/DU): Považuje návrat premiéra do KDH za realistické zhodnotenie súčasnej politickej situácie. „SDK je vlastne výsledkom nedemokratického rozhodnutia vlády Vladimíra Mečiara.“
ÁRPÁD DUKA-ZÓLYOMI (SMK): „Ak vstup Mikuláša Dzurindu do KDH pomôže stabilizácii SDK a vládnej koalície, tak to členovia SMK vítajú.“ Duka-Zólyomi dúfa, že pôjde o pozitívny krok.
PAVOL HAMŽÍK (SOP): Vstup M. Dzurindu do KDH považuje za jeho osobné rozhodnutie, ktoré môže prispieť aj k zlepšeniu vzťahov so zakladajúcimi stranami SDK.
KATARÍNA TÓTHOVÁ (HZDS): Návrat premiéra do radov KDH je podľa nej iba ďalšou folklórnou kreáciou, ktorá nič nerieši a ani neupokojuje. Hovorí, že je smutné, že politici vládnej koalície sa vyžívajú viac vo svojich straníckych problémoch než v riešení vecí verejných.
JÁN SLOTA (SNS): Dzurindov krok označil za dôkaz likvidácie SDK. „Pán predseda vlády sa určite bojí, že zostane ako nahý v tŕní, respektíve generál bez vojska.“ J. Slota by sa veľmi čudoval, keby prestavitelia KDH vzali súčasného premiéra opäť do svojich radov.
(TASR, rf, nč)