SDK - očakáva sa jednotná podpora celého parlamentného klubu koaličnému návrhu novely. Pozmeňovacie návrhy Strany demokratickej ľavice sa stretli s nevôľou, keď podpredseda vlády pre ekonomiku Ivan Mikloš nazval snahy SDĽ o presadenie svojich predstáv do novely za uprednostnenie politiky pred odbornosťou. Nie je možné vylúčiť, že poslanci SDK podporia niektoré návrhy SDĽ, aby získali podporu poslancov SDĽ.
SDĽ - ministri za túto stranu jednoznačne podporili vládny návrh novely. Po zasadnutí Republikového výboru SDĽ, ktorého pozmeňujúce návrhy si neskôr osvojila aj ministerka financií Schmögnerová, sa zmenil súhlasný postoj SDĽ k vládnemu návrhu. SDĽ žiada o uvedenie minimálnej percentuálnej hranice účasti štátu priamo v zákone a o umožnenie kontroly parlamentom nad priebehom privatizácie prirodzených monopolov. Predseda parlamentu a súčasne SDĽ Jozef Migaš dokonca vyhlásil, že bez týchto pozmeňovacích návrhov poslanci SDĽ vládny návrh nepodporia.
SOP - podporuje vládny návrh novely. Možná je však aj podpora niektorých návrhov SDĽ.
SMK - plne podporuje vládny návrh. Postoj tohto subjektu je veľmi podobný postoju SDK, keď predstavitelia SMK nie sú ochotní podporovať návrhy SDĽ a považujú ich skôr za deštruktívne. Rovnako ako poslanci za SDK však kvôli získaniu podpory poslancov SDĽ pravdepodobne podporia aspoň niektoré návrhy SDĽ.
HZDS - považuje celú novelu za protislovenskú a v žiadnom prípade ju nepodporí. HZDS presadzuje neprivatizáciu strategických podnikov, ani prirodzených monopolov. Podľa slov Jána Cupera HZDS nebude hlasovať za nič, čo umožní tejto vláde privatizovať.
SNS - na rozdiel od HZDS uznáva nutnosť privatizovať aj niektoré strategické podniky. Žiada však zachovanie majority štátu v privatizovaných subjektoch a úplnú transparentnosť tohto procesu. Podpora novely zákona je však poslancami tohto subjektu veľmi nepravdepodobná. (bal)