jú na masívny úder na pozície moslimských separatistov. Ruské vojenské velenie však podľa DPA túto informáciu dementovalo. Agentúra Reuters s odvolaním na nemenovaného hovorcu ozbrojencov uviedla, že povstalci opustili Botlichský okres na rozkaz svojho veliteľa Šamila Basajeva, ktorý nariadil, aby tak urobili počas uplynulých 24 hodín. Hovorca jednotiek čečenského poľného veliteľa Šamila Basajeva v Groznom podľa agentúry DPA oznámil, že oddiely ozbrojencov sa už z Botlichského okresu presunuli na nové, bližšie nešpecifikované pozície v Dagestane. Hovorca ruského ministerstva obrany z Dagestanu pre Reuters povedal, že táto informácia je „do očí bijúca, bezprecedentná a neospravedlniteľná lož“. Podľa jeho slov vojaci naďalej držia v obkľúčení asi 100 povstalcov v dedine Tando.
Ruské letectvo v nedeľu a včera podniklo viacero leteckých a delostreleckých útokov na oblasť kontrolovanú povstalcami. Podľa reportéra televíznej spoločnosti NTV v rukách Basajevových ozbrojencov je stále minimálne päť dedín vysokohorského Botlichského okresu. Ich situácia je však každý deň zložitejšia, pretože ruským vojskám sa v nedeľu podarilo získať kontrolu nad najdôležitejšou zásobovacou trasou rebelov - strategickým priesmykom Charamí ležiacim na hraniciach s Čečenskom v nadmorskej výške 2177 metrov.
Predseda hornej komory ruského parlamentu Jegor Strojev nevylúčil, že za určitej situácie môže Moskva vyhlásiť v Dagestane výnimočný stav. O tejto otázke sa podľa neho diskutovalo na včerajšej schôdzke s premiérom Vladimirom Putinom a riaditeľom prezidentskej administratívy Alexandrom Vološinom, na ktorej sa zúčastnilo viacero členov Rady federácie vrátane predsedu dagestanskej Štátnej rady Magomedaliho Magomedova. Jegor Strojev však zdôraznil, že zatiaľ sa vyhlásenie výnimočného stavu v zóne konfliktu nepripravuje.