m Jozefom Daňom loboval s trénermi Dukly Júliusom Šuplerom a Slovana Ernestom Bokrošom v prítomnosti riaditeľa Dukly Ota Haščáka za pondelkové voľno. Tréner Třinca Alois Hadamczik ho ponúkol mužstvu ako motivačnú odmenu za víťazstvo na tradičnom trenčianskom turnaji. Jozef Daňo dal v prvom zápase sobotňajšieho programu Třinec - Zlín jediný gól svojho tímu, ale napokon nedohral. "Dostal som úder do predlaktia a nechcem riskovať obnovenie starého zranenia," vysvetľoval pre SME J. Daňo, ktorému sa okolo nôh tmolil čiperný štyriapolročný syn Marko. Mužská formácia rodiny Daňovcov už len s povzdychom spomína na nezabudnuteľnú dovolenku na Floride s maminou Andreou. "Bývali sme neďaleko Miami v Bradentone u jej priateľky z detstva. Rentovali sme si auto a prebrázdili sme krásnu krajinu i rôzne atrakcie. Ja som však bol trochu handicapovaný, lebo Třinec začal s prípravou na ľade už od 1. júla a nemohol som naskočiť na ľad s nadváhou. Takže som v rámci dovolenky konzumoval aj individuálne tréningové dávky na bicykli, striedal som beh vo fitku na bežeckom páse s plážovým v piesku."
Predzápasové úsmevy J. Šuplera s E. Bokrošom zakrátko vystriedal rezolútny koučing v prestížnom derby zápase, v ktorom musel favorizovaný Slovan bojovať o najtesnejšie víťazstvo do poslednej minúty. Ernest Bokroš: "Turnaj v Trenčíne sme brali ako vhodnú prípravu pred naším najbližším vrcholom, ktorým je euroligový zápas s rakúskym Vilachom. V našej hre bolo dosť chýb, ale na druhej strane chcem ospravedlniť hráčov, ktorí nastúpili po plnej záťaži. V ďalšej fáze prípravy sa budeme viac venovať samotnému hernému systému a kombináciám, chýb bude určite menej. Trenčín veľmi chcel vyhrať, ukázal, že má za sebou kvalitný tréningový proces a určite bude prínosom v Extralige, v ktorej sa bude pohybovať v popredí tabuľky. Zápas s Duklou bol herne kvalitný i ostrý v osobných súbojoch, čo je dobré, lebo na medzinárodnom fóre nás nič iné nečaká. Myslím si však, že v tom občasnom iskrení nebola žiadna zákernosť," uviedol E. Bokroš, ktorý bol v minulosti zverencom svojho súčasného kolegu Júliusa Šuplera. "Stretnutie so Slovanom ukázalo možnosti nášho mužstva, ktoré v priebehu trojtýždňovej prípravy urobilo veľmi veľa. Skúška na Crystal Cupe dopadla nad naše očakávanie podľa hry i výsledkov. Som spokojný. Máme veľmi mladé mužstvo, liga bude iná. Sústredíme sa na neustále skvalitňovanie herného prejavu," skonštatoval Július Šupler.
V čase, keď autobus s hokejistami víťaza turnaja už dávno ukrajoval kilometre do Třinca, prebral Jozef Daňo z rúk bývalého spoluhráča Ota Haščáka pred tlieskajúcim publikom víťaznú trofej a spolu s ňou aj individuálne ocenenie pre najlepšieho útočníka turnaja. Najcennejší však bol pre J. Daňa deň voľna so synom Markom a manželkou Andreou. (ju)