viča, blízkeho spojenca juhoslovanského prezidenta Miloševiča, provládny denník Politika. Zväz pre zmeny, ktorý združuje niekoľko opozičných strán, vyzýva na Miloševičove odstúpenie a organizuje už niekoľko týždňov takmer každodenné protivládne demonštrácie po celej Juhoslávii. Marjanovič tým narážal konkrétne na výroky Vesny Pešičovej z Občianskeho zväzu Srbska, ktorý je súčasťou Zväzu pre zmeny, na štvrtkovom zhromaždení. Pešičová údajne vyhlásila, že zosadenie Miloševiča bude možno vyžadovať "rumunské riešenie" - mala tým na mysli brutálne zvrhnutie rumunského diktátora Nicola Ceaučeska v roku 1989. Marjanovič obvinil Pešičovú, že vyzýva na zavraždenie politických odporcov a dodal: "Našimi najväčšími nepriateľmi v Srbsku a Juhoslávii sú tí, ktorých vrahovia z NATO považujú za spojencov pri násilí proti nášmu ľudu."
Podpredseda juhoslovanskej federálnej vlády Tomislav Nikolič včera podľa agentúry AP povedal belehradskému denníku Blic, že nevyzval juhoslovanského prezidenta Miloševiča na odstúpenie, ako to napísal nemecký časopis Der Spiegel. Ten podľa sobotňajšej informácie agentúry Reuters otlačil Nikoličove slová, že "juhoslovanský prezident Slobodan Miloševič by mal odstúpiť, pretože neuspel v konflikte o Kosovo". "Nepožadoval som rezignáciu prezidenta Juhoslovanskej zväzovej republiky. Takto jednoznačne som to nepovedal, aj keď kampaň v Kosove bola, bohužiaľ, zlyhaním," vyhlásil Nikolič, ktorý je členom Srbskej radikálnej strany. "Povedal som, že pokiaľ by som žiadal jeho odstúpenie, nebolo by to preto, že si to želá Západ, ale kvôli strate Kosova," dodal Nikolič s tým, že si časopis Spiegel jeho poznámku "chybne vyložil". Nikolič sa stal členom juhoslovanskej vlády až minulý týždeň spolu s piatimi ďalšími členmi radikálnej strany.
Od okamihu, keď kontrolu nad Kosovom prevzali mierové sily KFOR, zničili etnickí Albánci v tejto provincii vyše 40 srbských pravoslávnych kostolov a kláštorov. Tento údaj oznámil podľa agentúry Reuters kosovský biskup Atanasija Rakita. V rozhovore pre denník Glas ďalej povedal, že v Kosove sa cieľavedome zničilo vyše 200 srbských dedín. "Je osobitne znepokojujúce, že sa tieto veci dejú pred očami KFOR," povedal biskup.