á spracovanie 290 000 ton cukrovej repy a produkciu 36 540 ton cukru pri dosiahnutí zisku 4,828 milióna Sk. Podľa ekonomickej riaditeľky spoločnosti Jaroslavy Hruškovej je pre dosiahnutie lepších výsledkov v celom rezorte nevyhnutné, aby vláda SR urýchlene schválila trhové poriadky na cukrovú repu a cukor.
Po úspešnom roku 1997, keď spoločnosť zaznamenala zisk vo výške 862 miliónov Sk, sa problematická cukrovarnícka kampaň v roku 1998 podpísala na negatívnom hospodárskom výsledku vo výške 122,804 milióna Sk. Na hospodárení sa v minulom roku prejavili najmä nepriaznivé vplyvy počasia, ktoré spôsobili zníženie cukornatosti repy, následnú nižšiu produkciu cukru a zvýšenie nákladov na prepravu v dôsledku prepravy veľkého množstva nečistôt. Nedostatok suroviny kvôli vyšším zberovým stratám spôsobil prerušenie kampane na desať dní, pričom bola prevádzka naďalej udržovaná v pohotovostnom režime. Celkový negatívny dopad na hospodársky výsledok vyčíslili v Trnavskom cukrovare na 106 miliónov Sk. Na uvedenej strate sa podľa J. Hruškovej prejavili aj vyššie úroky z úverov, nízke ceny cukru najmä v prvom štvrťroku 1998 a export cukru za svetové ceny z dôvodu prebytku cukru.
Priemerný stav pracovníkov v roku 1998 bol 291 osôb, zámery na rok 1999 počítajú so znížením tohto počtu s cieľom racionalizácie a zefektívnenia výroby.
Najvýznamnejšími odberateľmi cukrovaru pre priemyselnú potrebu sú spoločnosti ako Jacobs Suchard, I. D. C. Pečivárne, Figaro, Coca Cola, Tamilk Trnava, Senická mliekareň, z baliarní je to najmä Balima Trebišov.
Pri dodávkach surovín aj technológií spolupracujú v Trnave predovšetkým s domácimi výrobcami, spolupráca so zahraničím sa obmedzuje len na dovoz materiálov, ktoré nie je možné zabezpečiť v SR, informovala J. Hrušková.