Tím amerických vedcov údajne objavil spôsob zväčšenia mrakov a kontroly zrážkovej činnosti. Nové vedecké poznatky môžu znamenať záchranu nielen pre suchom postihnuté regióny, ale využijú ich aj pri likvidácii búrkových mrakov v oblastiach postihnutých záplavami. Vďaka tomuto objavu sa bude dať údajne zabezpečiť aj trvalé slnečné počasie pre dovolenkujúcich turistov. Vedúci tímu amerického Štátneho centra pre výskum atmosféry dr. Roelof Bruintjes informoval o podrobnostiach experimentu, pri ktorom rozstrek chloridu sodného už po 15 minútach vylákal z niektorých mráčikov dažďové kvapky.
KREMÁCIA S OHŇOSTROJOM
Zaujímavý spôsob, ako sa definitívne rozlúčiť zo zosnulým, ponúka kremačná spoločnosť v San Franciscu. Neptune Society dosiaľ ponúkala klasické rozprášenie popola zosnulého do mora alebo ho dala pozostalým. Teraz si však môžu objednať aj súkromný ohňostroj s popolom mŕtveho, ktorý sa rozpráši po vystrelení do vzduchu. Nová „pyrotechnická“ služba stojí 3200 dolárov bez poplatkov za kremáciu. Smútiaca rodina si môže vybrať aj hudbu sprevádzajúcu triapolminútovú slávnosť, pri ktorej popol spolu s ohňostrojom vystrelia z lode nad zálivom pri San Franciscu.
„POĽOVAČKA“ V ZOO
Poľovníci zo zahraničia si v nedávnej minulosti dovolili v zoologickej záhrade v maďarskom Pécsi zastreliť vo vlastnej klietke jej dlhoročného obyvateľa medveďa Csokiho a priamo na mieste činu ho stiahnuť z kože. Medveď hnedý je pritom v celej Európe prísne chráneným zvieracím druhom. Nie je to však jediný vážny nedostatok v spomínanej inštitúcii, ktorým sa v súčasnosti na podnet prokuratúry zaoberajú už orgány činné v trestnom konaní. V zoo, v ktorej prednedávnom došlo k zmene na poste riaditeľa, našli - ako potvrdila vnútorná kontrola - stopy po zakázanom obchodovaní so zvieratami.
„UTERÁKOVÁ VOJNA“ TURISTOV
Zúrivá „uteráková vojna“ medzi nemeckými a britskými turistami najnovšie dokresľuje kolorit pláží na Gran Canarii či Mallorke. Podľa včerajšieho vydania rakúskeho denníka Kurier celú záležitosť rozpútali Nemci: v snahe ukoristiť jedno z mála ležadiel na pláži mnohí z nich totiž nelenia a už za svitania si vytúžené ležadlo „obsadia“ uterákom. Potom si spokojne idú ešte na pár hodín zdriemnuť. Jedného z Britov táto (nemecká) prax pohoršila natoľko, že podal žalobu, ktorú však kolínsky súd zamietol, pretože na obsadzovaní ležadiel nevidel nič nezvyčajné. Britská bulvárna tlač sa však rozhodla vyraziť do tvrdého protiútoku: Daily Star nechal na množstvo uterákov vytlačiť slogan Hans Off - čo je na jednej strane narážka na časté nemecké krstné meno a na druhej slovná hračka preložiteľná ako Ruky preč! (TASR)