Dalo sa pri niektorom z dvoch gólov Famagusty niečo robiť na vašom poste?
"Tažko. Pri prvom presný center čierny Obiku šikovne šuchol hlavou presne k žrdi. Ten istý hráč pri jedenástke nezaváhal. Škoda, nemusela byť, ale taký je život."
Padla v štvrtej minúte "trojminútového" nadstaveného času druhého polčasu. Inkasovali ste niekedy v živote gól tak neskoro?
"Nie, nikdy. Je to strašne hlúpy pocit, na figu. V predĺžení som kričal na chlapcov, aby hrali s loptou čo najďalej od našej šestnástky, a napriek tomu sa to stalo."
Bol zákrok Timka na Okkasa faulom na penaltu, pridržal ho?
"Rozhodca zapískal, že jedenástka, tak bola. Ťažko hodnotiť, možno z televízneho záznamu by bola analýza objektívnejšia. Zjavný faul to nebol, ale kontakt či pridržanie áno, zrejme to Cyperčan trochu prifilmoval."
Pripravovali ste sa na Obiku špeciálne?
"Nie, ale teraz to vyznieva tak, že práve on urobil zápas. Je to dobrý futbalista, ale bol riešiteľný.
Hrala Famagusta viac alebo menej, ako ste od nej čakali ?
"Menej. Aj napriek zlému terénu sme určite mali na remízu."
Vyvolával vo vás nezvyklý piesčitý terén nechuť už pred zápasom?
"Nie. Do pohárového zápasu sa nedá ísť s nechuťou, lebo v ňom ide o veľa."
V 54. minúte ste vyriešili nevídanú akciu, lopta lietala ako biliardová guľa. V priebehu niekoľkých sekúnd ste zneškodnili dve-tri tutovky. Mali ste vec pod kontrolou?
"Nevidel som poriadne, kto strieľa, len som loptu inštinktívne vyrážal. Bol to taký futbalový guláš, dobre však reagovali aj chalani v obrane."
V 57. minúte zápasu zhasli reflektory na troch zo štyroch stožiarov štadióna. Po trojminútovej prestávke sa pokračovalo napriek tomu, že svietil stále iba jeden za bránkou súpera. Všetky svetlá sa umúdrili až v 73. minúte. Nebáli ste sa v bránke, v ktorej sa stmievalo?
"Tma bola nepríjemná, lebo bilo do očí, že na druhej strane sa kolegovi svieti. Nenechal som sa však vyviesť z miery. Našťastie som v tom čase nedostal gól. Na druhej strane bolo dobré, že sa zápas dohral, lebo inak by sa muselo pokračovať na druhý deň a zrejme vo väčšej horúčave."
Ako ste sa vyrovnali s horúčavou a vlhkosťou vzduchu?
"Pripravovali sme sa ešte na horšie teplá. Zvykli sme si už na tréningu. Cez deň sme sa pred slnkom ukrývali v hoteli, šetrili sme sily."
Čo musí Slovan zmeniť v odvete, aby postúpil?
"Znovu musíme začať zo zabezpečenej obrany. Prvoradé je nedostať gól, lebo verím, že to mužstvo je schopné Famaguste nejaký dať. Stačí nám vyhrať 1:0, ale na takýto výsledok sa nemožno spoliehať, musíme pridať ďalšie góly."
VOJTECH JURKOVIČ