y celú noc hrávam poker. Rád hodím očkom po peknej dáme. A to všetko sú moje prednosti," cituje denník Washington Post slová 68-ročného floridského podnikateľa a milionára, na ktoré účastníci zjazdu odpovedajú hromovým: Len do toho, Jack, do toho!
Garganov imidž ostro kontrastuje s uhladeným zakladateľom strany Rossom Perrotom, ktorý je tiež prítomný. O to viac sa však hodí k jej novému lídrovi, wrestlerovi Jesseovi Venturovi. "Pán Perrot zanechal po sebe dobrú prácu, ale aj tak si myslím, že je čas na zmenu. Ak so mnou nesúhlasíte, že víťazstvo guvernéra Venturu je našou vstupenkou do budúcnosti, ani za mňa nehlasujte," netajil sa pred zvolením Gargan. Venturovo víťazstvo v guvernérskych voľbách je podľa neho dostatočným dôkazom "spoločnej lži demokratov a republikánov, ktorí tvrdia, že hlasy voličov tretej strany sú stratenými hlasmi".
Gargan sa netají presvedčením, že súčasný ekonomický boom je len obyčajnou bublinou, ktorá rýchlo spľasne a po nej zaplaví Ameriku vlna anarchie. Podľa neho nové milénium popletie hlavy počítačom vo svete natoľko, že to vyvolá chaos, ktorý napokon zasiahne aj USA. "Vidím davy ľudí, ktorí berú útokom Kapitol a vešajú svojich kongresmanov na najbližší kandeláber," prorokuje Gargan, ktorý sa preventívne usadil na Cedar Key - jednom z ostrovov, ležiacich medzi Floridou a Kubou. "Toto miesto je relatívne izolované. Od floridskej pevniny ho delí 24 míľ a jedinou spojnicou so suchou zemou je Most číslo 4, ktorý sa dá brániť. Môžete vpustiť dnu iba vašich príbuzných, alebo vôbec nikoho." (jk)