a regionálnym možnostiam. Navrhuje preto majetkový vstup, ktorý predstavujú mestské pozemky a nehnuteľnosti dôležité pre ďalší rozvoj kúpeľníctva v Piešťanoch a okolí. Mesto chce ponúknuť aj finančné prostriedky združené spoluúčasťou obyvateľov mesta a okolia, ako aj získaným úverom krytým majetkom mesta.
Mestské zastupiteľstvo v Piešťanoch tvrdí, že najväčší rozvoj dosahovali kúpele práve v období, keď záujmy mesta a kúpeľov boli vo vzájomnom súlade. "Je to dôkaz toho, že dôležité kompetencie mesta, vyplývajúce zo samosprávnych princípov, nie je možné zanedbať. Mesto preto žiada, aby tieto argumenty boli v procese reprivatizácie zohľadnené," dodal J. Csontos.
Dnes má väčšinu akcií (68 percent) piešťanských kúpeľov na svojom účte vedenom v Stredisku cenných papierov Fond národného majetku SR (FNM). Tie získal od obchodnej spoločnosti Vadium Group na základe dohody o mimosúdnom vyrovnaní veci. Podľa tejto dohody je FNM povinný vrátiť peniaze, ktoré zaplatila spoločnosť Vadium Group a Spoločnosť zamestnancov SLK Piešťany, a. s., na základe zmluvy o odplatnom prevode akcií z roku 1996 a 1997 s tým, že takmer 200 miliónov korún bude rôznymi spôsobmi poukázaných do SLK Piešťany, a. s., ako záväzky obchodnej spoločnosti Vadium Group.
Obchodná spoločnosť Vadium Group získala akcie SLK Piešťany na základe privatizačného rozhodnutia FNM 28. mája 1996. V súčasnosti po znovunadobudnutí akcií fondom sú akcionármi SLK Piešťany iba FNM, mesto Smrdáky, mesto Piešťany a Reštitučný investičný fond.
O ďalšom nakladaní s akciami sa bude podľa Alžbety Šimonovičovej, poradkyne fondu pre médiá, diskutovať na najbližšom valnom zhromaždení kúpeľov, rozhodovať o tom bude v konečnom dôsledku vláda SR.