DEŇ V SKRATKE

BUDAJ O PREPUSTENÍ IVANA LEXU

Prepustenie poslanca Ivana Lexu z kolúznej väzby, ktoré vyvolalo na politickej scéne mierne rozpaky, nepovažuje podpredseda DU Ján Budaj za dostatočne podložené, vysvetlené a za celkom regulárne. Do zmätku okolo prepustenia prilial podľa neho do ohňa svoje aj generálny prokurátor Milan Hanzel. Za príklad dal ministra spravodlivosti Čarnogurského, ktorý sa po chybnom vyjadrení na druhý deň opravil a všetko uviedol na správnu mieru. Niečo podobné sa zrejme očakáva aj od generálneho prokurátora.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

TENDER NA LIETADLÁ

SkryťVypnúť reklamu

Na kolégiu ministra obrany sa rozhodlo o pozvaní potenciálnych dodávateľov nového viacúčelového lietadla pre potreby Armády SR z Veľkej Británie, Talianska, Ruska a ČR, aby prezentovali svoje výrobky a oboznámili slovenských expertov s technológiou výroby, možnosťami, výkonmi a prevádzkovými nákladmi na nimi ponúkané lietadlá. Podľa štátneho tajomníka ministerstva obrany J. Pivarčiho by sa prezentácie mali uskutočniť v najbližších dvoch mesiacoch. Na základe predvedených typov strojov, anglického Hawk-200, rusko-talianskeho projektu JAK/AEM-130 alebo českého L-159 sa vypracuje podrobná analýza, ktorú prerokuje Rada obrany štátu. Jej výsledok posúdi vláda a vypíše tender na dodávku.

EUROCOMP V KONKURZE NA VLASTNÝ NÁVRH

Krajský súd v Bratislave vyhlásil 15. júla na spoločnosť Eurocomp, s. r. o., konkurz, pričom návrh naň podal samotný Eurocomp. Za správcu konkurznej podstaty bol ustanovený advokát Vojtech Agner. Podľa zákona o exekúcii sa teraz musia veritelia prihlásiť do 60 dní od vyhlásenia. "Návrh na konkurz sme podali z ekonomických dôvodov," povedal včera marketingový riaditeľ spoločnosti Richard Štiglic. Vyhlásenie konkurzu nasleduje mesiac po tom, čo od 11. júna boli postupne zatvárané predajne Eurocompu, pretože colníci zadržiavali na hraniciach tovar pre neuhradenie colného dlhu vo výške niekoľkých desiatok miliónov korún.

SkryťVypnúť reklamu

DS K ZÁKONU O VYSOKÝCH ŠKOLÁCH

Poslanecký návrh novely zákona o vysokých školách, ktorý Demokratická strana predložila do parlamentu, znamená predovšetkým návrat k demokratickému duchu zákona o vysokých školách z roku 1990. Vyhlásil to včera podpredseda Demokratickej strany Peter Osuský. Novela rieši aj aktuálne problémy, na ktoré akademická obec už roky poukazuje - zdaňovanie zisku vysokých škôl z podnikania či vyrubovanie cla a colnej prirážky na zahraničné dary. Za zvlášť významný prvok novely považuje Osuský úhradu nákladov na vysokoškolské štúdium, ktorá podľa Osuského neumožňuje svojvoľnú interpretáciu a napĺňa ústavu.

(TASR, SITA, rf, nč)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 516
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 186
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 701
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 826
  5. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 980
  6. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 2 676
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 786
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 487
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu