osti spolu s výsledkami za minulý kvartál oznámili aj očakávania na budúci rok. Kým výnosy v poslednom kvartáli minulého fiskálneho roku spoločnosti, ktorý končil k 30. júnu, boli o 4 centy na akciu vyššie ako analytici očakávali, predpoklady na ďalší rast spoločnosti nie sú až také "ružové". Firma predpokladá, že v roku 2000 može očakávať spomalenie rastu výnosov. Správy o možnom pomalšom raste vyvolali pokles cien akcií v Microsofte o 3,3 eura na 94,2 eura. Spoločnosť predpovedá pomalší rast v dôsledku očakávaného poklesu predaja počítačov, ktorý by mal byť vyvolaný obavami o funkčnosť týchto strojov po roku 2000. Okrem toho Microsoft je charakteristický opatrnými predpoveďami do budúcnosti.
Výnosy spoločnosti, ktorá svojim majiteľom zabezpečila doživotnú prosperitu, v poslednom kvartáli minulého fiskálneho roku vyleteli o 62 percent na 2,2 mld dolárov, čo je ekvivalent 40 centov na akciu. Výnosy v rovnakom období predchádzajúceho fiskálneho roku boli iba 1,36 mld dolárov, alebo 25 centov na jednu akciu. Microsoft vďačí za neočakávaný nárast výnosov úspechu softwarovému balíku Office 2000, ktorého predaj predstihol očakávania. Okrem toho časť výnosov z Office 2000 boli presunuté z prvého kvartálu do druhého, keďže hoci program bol už predaný, zákazníkom bol doručený až neskôr. Microsoft ovláda s "ofismi" 90 percent svetového trhu so softwarom podobného zamerania.
Microsoft nebol jedinou počítačovou firmou, ktorá môže označiť obdobie od apríla do júna 1999 za úspešné. Vo všeobecnosti počítačový priemysel prežíva boom, čoho dôkazom je aj nárast ziskov spoločnosti IBM, ktoré v druhom štvrťroku vyskočili o 60 percent na 2,4 mld dolárov, čo je asi 91 centov na akciu. Výnosy spoločnosti boli pritom 22 mld dolárov, a to hlavne vďaka nárastu aktivít IBM v oblasti služieb. Podobne ako pri Microsofte analytici očakávali horšie výsledky.