ala pokles miery nezamestnanosti, ale jej úroveň bola prekvapujúca aj pre analytikov. Británia sa so svojou nezamestnanosťou dostala na druhé miesto medzi krajinami Európskej únie. Na prvom sa nachádza Dánsko.
Počet ľudí, ktorí sú zamestnaní, sa vyšplhal na 27,36 milióna, keď rast ich počtu akceleroval v posledných troch mesiacoch o 20 000 osôb. Z toho v júni vzrástol počet zamestnaných o približne 5200 osôb.
Pokles počtu nezamestnaných bez nárastu inflácie v tretej najväčšej európskej ekonomike poukazuje na to, že britské hospodárstvo je v štádiu expanzie. Hrozba recesie sa zdá zažehnaná, aj keď riziká prepadu ekonomiky sú ešte stále prítomné. Nárast počtu zamestnaných bol však podporený aj pomalším rastom miezd, ktoré medziročne v máji posilnili o 4,3 percenta. V predchádzajúcom mesiaci to bolo ešte 4,6 percenta. Ročný nárast cien v maloobchode bol v júni 1,3 percenta, čo je najnižšia hodnota za posledných 6 rokov. Okrem toho inflácia, ktorú sleduje centrálna banka, bola 2,2 percenta, čo je pod jej cielenou hranicou 2,5 percenta. Malé inflačné tlaky v Británii sú podľa niektorých ekonómov dostatočným impulzom na to, aby Bank of England krátila úrokové sadzby, aj keď je to dosť nepravdepodobné. Nižšie sadzby by však mohli podporiť rýchlejší rast britskej ekonomiky, ktorá sa ochladila v dôsledku svetovej ekonomickej krízy. Centrálna banka za posledných 9 mesiacov znižovala úrokové sadzby, ktoré predtým boli 7,5 percenta. Niektorí analytici si myslia, že ak inflácia zostane na terajšej úrovni, ktorá je na 5 percentách, sadzby klesnú až na 4,25 percenta. Po poslednom zasadnutí Výboru pre menovú politiku, keď sadzby ostali zmrazené, analytici očakávali že Bank of England bude kopírovať kroky amerického Federálneho rezervného systému a v najbližšej dobe začne zvyšovať sadzby.