Majitelia barov a reštaurácií v dejisku Svetovej letnej univerziády na Mallorke sa sťažujú na mladých športovcov. Dôvodom je, že študenti na univerziáde málo pijú. Študentské hry boli v minulosti známe neviazaným životom zúčastnených športovcov. "Nikto neprišiel do môjho baru, nepredal som ani jednu colu. Platil som dane, z ktorých financovali univerziádu a teraz nemám z toho vôbec nič, žiadny zisk," sťažoval sa majiteľ baru neďaleko hlavného mesta ostrova, kde v súčasnosti býva 6 000 športovcov. Organizovanie hier stálo 85,7 milióna dolárov, z čoho len 7,35 milióna zaplatili sponzori a španielska vláda, zvyšok však prostredníctvom daní museli zaplatiť občania.
NAJŽIADANEJŠIA ATLETIKA
Vstupenky na OH 2000 v Sydney sa v Austrálii nepredávajú tak, ako by si organizátori predstavovali. Organizačný výbor OH 2000 počítal so ziskom z predaja vstupeniek 240 miliónov austrálskych dolárov, kým súčasný zisk je iba polovičný. Slabý záujem v Austrálii však vôbec neznepokojuje, keďže interes v zahraničí je veľký. Austrálsky olympijský výbor totiž dostal objednávky na lístky v hodnote 250 miliónov austrálskych dolárov. Najväčší záujem je zatiaľ u protinožcov o atletiku, nasleduje otvárací ceremoniál, plávanie, futbal, basketbal, pozemný hokej, umelecká gymnastika, záverečný ceremoniál, bejzbal a prvú desiatku uzatvára tenis.
VEĽKÝ ZÁUJEM O ŽENY
Futbalová horúčka, ktorá zachvátila USA a vyvrcholila víťazstvom domácich hráčok vo finále majstrovstiev sveta nad Čínou, sa prejavila aj na sledovanosti v televízii. Odhaduje sa, že zápas na stanici ABC sledovalo asi 40 miliónov divákov, rating dosiahol hodnotu 13,3, čo je v USA takmer dvojnásobok oproti sledovanosti finále mužských MS 1998 medzi Francúzskom a Brazíliou a prevýšil aj záujem o finále MS mužov 1994 Brazília - Taliansko, ktoré sa hralo na rovnakom štadióne ako finále MS žien.
MS NECHCÚ BOJKOTOVAŤ
Predstavitelia Kórejského organizačného výboru futbalových MS 2002 vyjadrili nádej, že sa nájde kompromis a Ázia nebude musieť bojkotovať tieto majstrovstvá. Ázijský futbalový zväz (AFC) žiada, aby "žltý" kontinent bol na šampionáte zastúpený priamo piatimi mužstvami a nie iba štyrmi, čo zatiaľ odmieta FIFA. Predstavitelia AFC tak na protest proti stanovisku FIFA opustili kongres v Los Angeles a vyhlásili, že na MS postavia iba dve usporiadateľské mužstvá. "Chceme, aby sa mohli kvalifikovať ešte ďalšie tri mužstvá," vyhlásil prezident AFC Peter Velappan.
DREAM TEAM VALCUJE
V zámorí momentálne vrcholí príprava reprezentačných basketbalových tímov pred nadchádzajúcou kvalifikáciou na OH v Sydney v roku 2000. USA vyhralo v Toronte s Kanadou 97:69. Po svetovom šampionáte v Grécku, kde USA reprezentoval len univerzitný výber doplnený hráčmi z Európy a nižších súťaží, sa kolíska basketbalu predstaví opäť s jedným zo série Dream Teamov s K. Garnettom, T. Duncanom a A. Houstonom.
(TASR, SITA)