zdôraznila, že piatkový dohovor o spolupráci by oživil terorizmus kosovských Albáncov, vytvoril atmosféru strachu a v konečnom dôsledku by viedol k exodu Srbov z Kosova. Pravoslávny biskup Artemije a šéf srbskej opozície Momčilo Trajkovič, ktorí dohodu podpísali, neboli splnomocnení tak urobiť, konštatuje sa ďalej vo vyhlásení vlády. Dokument o spolupráci, ktorého vypracovanie sprostredkovala OSN, pospísal vodca Kosovskej oslobodzovacej armády (UCK) Hashim Thaqi za kosovských Albáncov a Trajkovič za srbskú stranu.
V pondelok srbská vláda vyhlásila, že dokument je pokusom o manipuláciu zo strany administratívy OSN v Kosove.
Vodca srbskej opozície Zoran Djindjič včera varoval pred podceňovaním juhoslovanského prezidenta Slobodana Miloševiča a uviedol, že Miloševiča je možné zvrhnúť len prostredníctvom "veľmi rozsiahlej vlny protestov". Prezident JZR sa ešte stále nevzdal, hoci jeho pozícia je neudržateľná, povedal Djindjič. Podľa neho Miloševič bude teraz predstierať vôľu uskutočňovať reformy a úsilie o normálny stav, aby získal čas. Po skončení Miloševičovej vlády treba podľa Djindjiča v krajine vytvoriť prechodný kabinet, ktorý by Juhosláviu vrátil do medzinárodného spoločenstva a následne zorganizoval spravodlivé voľby. Podobný názor má aj srbský opozičný predák Vuk Draškovič, podľa ktorého nový juhoslovanský premiér musí vzísť z prozápadne orientovanej strany vedenej čiernohorským prezidentom Milem Djukanovičom. Draškovič vyhlásil, že sa za žiadnych okolností nestane členom koaličnej vlády premiéra Momira Bulatoviča, ktorý patrí medzi najvernejších spojencov prezidenta Miloševiča.
Vysoká komisárka OSN pre utečencov Sadako Ogataová včera v Prištine apelovala na darcovské krajiny, aby čo najrýchlejšie vyčlenili finančné prostriedky na výdavky v Kosove, pretože Úrad vysokej komisárky OSN pre utečencov (UNHCR) má peniaze už len na jeden týždeň. Ogataová zároveň vyjadrila obavy z exodu etnických Srbov z provincie Kosovo. Podľa nej treba zabrániť úteku jednej národnostnej skupiny, zatiaľ čo druhá sa vracia.