via, z ktorých niektorí pracujú vo Svetovej banke a v Medzinárodnom menovom fonde.
Tento odhad je oveľa nižší než 100-miliardové výpočty vlády a obsahuje zničenú infraštruktúru, straty na ľudskom kapitále a náklady na stratené príležitosti. Údaj ekonómov neobsahuje náklady na zničené prírodné bohatstvo, kultúrne pamiatky, obytné budovy v Kosove alebo etnických Albáncov, ktorí boli zabití, zranení alebo vysťahovaní.
Skupina predpovedá, že hrubý domáci produkt JZR v tomto roku klesne o 40,7 percenta, priemyselná produkcia o 44,4 percenta, vývoz o 55 percent a dovoz o 58 percent. Ekonómovia ďalej uviedli, že 250 000 ľudí stratilo prácu, či už ako priamy alebo nepriamy následok bombardovania NATO.
Podľa ich prognóz krajina urýchlene potrebuje 1,172 miliardy USD vo forme humanitárnej pomoci pre utečencov, na obnovu energetických a vykurovacích zariadení, ako aj na opravu súkromných domov a mostov. Západné krajiny však neposkytnú žiadnu finančnú pomoc na obnovu JZR dovtedy, kým Slobodan Miloševič zotrvá vo funkcii prezidenta.
Juhoslovanská obchodná komora uviedla, že JZR potrebuje minimálne 260 miliónov USD na obnovenie činnosti priemyselných podnikov, ktoré v dôsledku bombardovania NATO viac než tri mesiace nepracovali.
Srbská vláda bola hlavným zdrojom financií na úvodné úsilie o obnovu, ktorého súčasťou je výstavba mostu, niekoľkých bytoviek, škôl a nemocníc.