viac ako 500 bánk z 19 krajín sveta. "Z našej strany bol test veľmi úspešný," povedal George Georgakopoulos, expert Európskej bankovej asociácie (EBA) na otázky milénia. EBA, ktorá v Paríži prevádzkuje paneurópsky platobný zúčtovací systém, zažila počas soboty a nedele dva dni s veľmi hladkým priebehom. "Ani u nás, ani u našich používateľov sme nespozorovali žiadne problémy," dodal G. Georgakopoulos. V simulovanom prostredí, kde sobota predstavovala pondelok 3. januára a nedeľa sa stala utorkom 4. januára 2000, sa pravdepodobne ukázalo, že chrbtová kosť medzinárodného platobného systému bude aj po uplynutí poslednej sekundy nášho storočia fungovať celkom normálne. Všetky virtuálne obchody v EBA boli uzavreté bez vážnejších problémov.
Rovnaký výsledok bol hlásený aj z newyorského Platobného zúčtovacieho centra (NCH), ktoré vlastne celý test iniciovalo. Počas týchto dvoch dní boli na svetových trhoch prítomné tri veľké americké banky a ich aktivita bola v globále mimoriadne veľká. "Výsledky úplne splnili očakávania," informoval riaditeľ informačných systémov NCH George Thomas. NCH, ktoré sprostredkováva spojenie 82 veľkých amerických bánk so svetom, tak zvládlo "medzinárodnú pohromu" úspešne.
Aj nemecká centrálna banka Bundesbank označila práve dokončený test za úspech. Na riešenie "problému 2000", ktorý v skratke znamená, že staré počítače nie sú schopné rozlíšiť rozdiel medzi rokmi 2000 a 1900, vydali nemecké banky doteraz viac než 10 miliárd DEM. "Všetko bolo optimálne a prebehlo bez akýchkoľvek problémov," povedal prezident Bundesbanky a expert na milénium Gerhard Singer. Deutsche Bank, Commerzbank a Dresdner Bank zhodne odhadujú, že náklady na modernizáciu počítačových systémov ich budú stáť 400 až 700 miliónov DEM. Aj v súvislosti s touto horibilnou sumou sa dá predpokladať, že problém sa nepodcenil a všetko bude prebiehať tak, aby boli klienti spokojní. Podľa vyjadrenia experta z Kommerzbank "si konečne môžeme vydýchnuť a na rok 2000 pozerať takmer bezstarostne."