a na diaľkové hovory, Toyota a Itochu predali svoje podiely po tom, čo japonský telekomunikačný gigant Nippon Telegraph and Telephone (NTT) odmietol zvýšiť svoju ponuku. Ponuka britskej spoločnosti hodnotí IDC na približne 69 mld jenov, čo je asi 575 mil. dolárov. Toto je v doterajšej histórii prvý prípad, že západná spoločnosť získala rozhodujúci podiel v japonskej firme pôsobiacej v oblasti telekomunikácií. C&W získala 53 percent akcií japonskej spoločnosti, ešte jeden celý týždeň pred tým, ako by vypršal termín ponuky. Hlavným rizikom úspechu bolo pre európsku spoločnosť možnosť neochoty inštitucionálnych akcionárov na predaj svojich podielov do zahraničia. Toyota ako aj Itochu, ktoré vlastnili po 17,7 percentách však prijali poslednú ponuku C&W, čím vlastne umožnili, aby britská spoločnosť získala majoritný podiel v IDC.
Konkurentom britskej C&W bola japonská spoločnosť NTT, bývalý štátny monopol, ktorá bola pôvodne favorizovanou spoločnosťou v tomto súboji. Súboj oboch spoločností o ovládnutie malej telekomunikačnej firmy sa vystupňoval, keď NTT zvýšila svoju ponuku a ohodnotila IDC z pôvodných 66 mld japonských jenov na 68 mld jenov. Jediným efektom tohto navýšenia však bola okamžitá reakcia C&W, ktorá o deň neskôr zvýšila svoju ponuku na 69 mld jenov, čo sa stalo rozhodujúcou sumou. C&W včera vyhlásila, že boj o IDC bol testom toho, či je japonská vláda naozaj ochotná liberalizovať telekomunikačný trh. Vláda je totiž významným vlastníkom spoločnosti Nippon Telegraph and Telephone.
Tento predaj prišiel v čase, keď sa ďalšia britská spoločnosť British Telecom v spolupráci s americkým AT&T rozhodla získať podiel v Japan Telecom v hodnote 1,85 mld amerických dolárov.