úroveň, keď sa počas obchodovania dostalo na 1,0399 USD/1 EUR, včera sa dostala na 1,046 dolára za jedno euro. Špekulácie o možnej intervencii boli podporené tým, že včera sa neobchodovalo ani vo Veľkej Británii, ani v Spojených štátoch amerických. Keďže tieto dva trhy sú najväčšie na svete a uskutoční sa na nich najväčší objem obchodov, v prípade, keď sa neotvoria, intervencia by vyšla ECB podstatne lacnejšie. Niektorí analytici predpokladajú, že centrálna banka použije časť svojich 248 miliardových rezerv v cudzej mene na nákup eura, aby tak podporila posilnenie spoločnej meny. Tá sa minulý týždeň po tom, ako eurozóna povolila Taliansku vyšší rozpočtový deficit, ako bolo stanovené v pôvodnej dohode medzi krajinami Európskej menovej únie (EMÚ), dostala pod silný tlak, keď investori z nedôvery voči ekonomike EMÚ začali vo veľkom predávať euro. Tento týždeň by sa mala spoločná mena dostať pod ďalší tlak po zverejnení odhadov vývoja ekonomiky eurozóny zo strany nezávislých výskumných inštitútov. Tie predpovedajú predĺženie procesu ozdravovania európskeho hospodárstva a rast hrubého domáceho produktu na tento rok vo výške iba 2 percent. Vyskytujú sa dokonca názory, že ekonomika EMÚ je v porovnaní s USA vo veľmi zlej situácii a vôbec nie je vylúčené, že sa dolár a euro budú obchodovať v pomere jedna ku jednej.
Olej do ohňa špekulácií o intervencii priliali britské denníky, ktoré napísali, že ECB bude v blízkom čase intervenovať na devízovom trhu. Dokonca nedeľné vydanie Financial Mail uviedlo, že centrálna banka už na trh vstúpila, keď minula už približne 5 mld dolárov na podporu spoločnej meny.
Na druhej strane iná skupina analytikov neočakáva intervenciu ECB, keďže centrálna banka môže zasiahnuť iba v prospech zachovania cenovej stability v eurozóne. Ak by chcela intervenovať v prospech eura, musela by najprv dostať súhlas od Výboru Euro-11, ktorý vlastne predstavujú 11 ministri financií krajín Európskej menovej únie.