echtiac každý jednotlivec". Podľa zákona 48 hodín pred dňom volieb platí informačné moratórium, počas ktorého je zakázané zverejňovať alebo vysielať informácie o kandidátoch v ich prospech alebo v neprospech. Spýtali sme sa preto zástupcov politických strán, či nevnímajú vystúpenie M. Dzurindu ako porušenie zákona.
MARIÁN KARDOŠ, hovorca HZDS: "HZDS to jednoznačne považuje za porušenie volebného moratória a zákona o voľbách. Aj zo strany STV sú tam preukázateľné porušenia. Keby to chcel niekto porovnávať, keď toto spravil bývalý predseda parlamentu Gašparovič, tak to vtedy STV stálo milión korún a zosobnili to námestníkovi. Dávame preto aj podnet na Radu SR pre rozhlasové a televízne vysielanie v tejto veci."
RASTISLAV ŠEPTÁK, SNS: "Je mi ľúto, že súčasná garnitúra pred voľbami sľubovala zmenu, vôbec ju nepriniesla. Ak si spomeniem na vystúpenie M. Dzurindu a na vystúpenie I. Gašparoviča pred parlamentnými voľbami v roku 1998 a na reakcie vtedajšej opozície, dnešnej koalície, mám taký pocit, že krok súčasného premiéra bol taký istý. Myslím, že opozícia má teraz právo na kritiku. Pán Dzurinda sa predsa jasne vyjadril, ako bude on a celá SDK voliť. Vyhlásenie v čase informačného moratória chápem ako podporu jedného z kandidátov na úrad prezidenta, čo je porušením zákona a demokracie."
GYULA BÁRDOS, SMK: "Vystúpenie pána Dzurindu som nechápal ako porušenie zákona. Bolo to úplne v poriadku. Veď neagitoval v prospech ani jedného kandidáta. Vyzval občanov, aby sa zúčastnili aktu voľby."
JURAJ ŠVEC, SDK: "V čase moratória by sa malo radšej hovoriť o úrode."
PETER WEISS, SDĽ: "Nemal som z toho taký pocit. Išlo o apel, aby sa občania zúčastnili historických prvých priamych volieb prezidenta." (sp, dam)