Ako pre SME povedal Ľubomír Žitňan, hovorca spoločnosti, prudká zmena kurzu od začiatku tohto roku až k dnešnému dňu si vyžiadala vytvoriť ďalšie rezervy vo výške 3,1 mld Sk. Tieto náklady sa negatívne odrazia na hospodárskom výsledku spoločnosti za rok 1999. Slovnaft v roku 1998 exportoval takmer 58 percent z celkovej produkcie a tým získava aj väčší podiel devízového inkasa, ktorým je schopný uhrádzať svoje prevádzkové devízové náklady. Negatívny dopad na hospodársky výsledok z dôvodu poklesu kurzu Sk je dôsledkom splácania devízových úverov použitých najmä na investície a na potreby tvorby rezerv na splátky zahraničných úverov. Tým, že Slovnaft plánuje v budúcnosti zvýšiť podiel exportu po uvedení technologického komplexu zhodnotenia ťažkých ropných frakcií (EFPA) sa zmení aj štruktúra výrobkov na export a následne sa zvýši aj rast hodnoty exportu. Na základe toho neočakáva Slovnaft zvýšenie negatívnych vplyvov aj v prípade ďalšieho znižovania kurzu koruny. Ako ďalej povedal Ľ. Žitňan, keďže cena nafty či benzínu je úplne závislá od výšky komplexných vstupných nákladov, Slovnaft ďalšie zvyšovanie cien ropných produktov nevylučuje.
Ako pre denník SME povedal Jozef Sitek, generálny riaditeľ OVP Orava, oslabenie kurzu koruny po prvom kole prezidentských volieb, za posledných desať dní, stálo ich spoločnosť 2,8 mil. Sk. Od začiatku roka je to viac ako 20 mil. Sk a od začiatku zavedenia floatingu na kurz Sk koncom minulého roka to stálo OVP viac ako 40 mil. Sk. Zatiaľ tieto negatívne dopady financuje spoločnosť z vlastných zdrojov, čo sa podľa J. Siteka prejaví aj na nižšom odvode daní v nasledujúcom období a je preto podľa jeho názoru potrebné, aby vláda SR zamedzila ďalšiemu poklesu kurzu a prijala opatrenia na podporu vývozu. Ako ďalej priznal J. Sitek, tieto dôvody prinútia spoločnosť zvýšiť ceny televízorov.
Pokles kurzu koruny sa negatívne odráža aj v hospodárení spoločnosti Rajo, ktorá nakupuje veľa surovín a najmä obalových materiálov v zahraničí. Rajo má už dnes podľa Jána Johanesa, podpredsedu predstavenstva, evidentné mnohomiliónové straty, ktoré chcú vykryť intenzívnym hľadaním interných rezerv. Tým, že Rajo veľkú časť produkcie exportuje najmä do ČR, získava devízové prostriedky, ktorými kompenzuje časť kurzových strát.
Podľa slov Jozefa Marka, hovorcu VSŽ Košice, ich spoločnosť zaznamenáva straty zo splácania zahraničných úverov, obchodnej činnosti sa pokles kurzu významne nedotkol. Výšku strát J. Marko neuviedol.
Ako pre SME uviedol Ján Líška, generálny riaditeľ SCP, a. s. Ružomberok, na hospodárení ich spoločnosti sa z dôvodu vysoko aktívnej zahraničnoobchodnej bilancie zníženie kurzu Sk prejaví "mierne" pozitívne. Na druhej strane má firma väčšinu úverov zo zahraničných bánk, zmena kurzu zvýšila rozpočty investičných nákladov, čo značne eliminuje prínos zo zvýšených tržieb z vývozu.