pozitívny výsledok dosiahla vďaka investíciám do náhrady doterajších opotrebovaných strojov a zariadení, ktoré v roku 1998 predstavovali 36,7 milióna Sk. Ako ďalej povedal O. Lejník, spoločnosť prednostne nakupuje stroje, a nie "nábytok alebo drahé Mercedesy".
Kritická situácia a útlm slovenského stavebníctva prinútili tohto výrobcu stavebného cementu prehodnotiť výrobné plány na rok 1999. Na základe výsledkov minulého roku zle odhadol situáciu a už dnes sa ukazuje produkčný pokles oproti roku 1998 o minimálne 20 percent.
V roku 1998 Cementáreň Turňa vyrobila a predala 440-tisíc ton cementu, pričom viac ako polovicu produkcie vyviezla do zahraničia. Kľúčové exportné trhy predstavujú najmä ČR, Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko a Maďarsko. Menej ako polovica produkcie sa uplatnila na domácom trhu. Ku kladnému hospodárskemu výsledku významnou mierou prispel podľa O. Lejníka aj 32-percentný nárast výroby a predaja slinku pre iné slovenské cementárne, ktorého produkcia dosiahla 126-tisíc ton, čo predstavuje hodnotu viac ako 106 mil. Sk.
Za rok 1998 vykázala cementáreň v Turni nad Bodvou zisk pred zdanením necelých 15 miliónov korún. Cementáreň v súčasnosti zamestnáva 315 ľudí. Priemerná mzda dosiahla vlani 14 250 Sk, tento rok by priemerné zárobky mali prevýšiť 15 129 korún, avšak O. Lejčík v rozhovore pre SME pripustil, že môžu byť aj vyššie.
Cementáreň Turňa obhájila v týchto dňoch aj certifikát zavedeného systému manažérstva kvality EN ISO 9002 v odbore výroba a predaj cementu, ktorý získala v roku 1996 ako prvá cementáreň na Slovensku, a úspešným auditom predĺžila jeho platnosť o ďalšie tri roky. Certifikačný aj obnovovací audit vykonala certifikačná organizácia TÜV CERT prostredníctvom RWTÜV Bratislava, s. r. o.