NA DESIATU
Keď Anita Porterová z britského mesta Driffield vyhodila do kontajnera starú zelenú nádobu, v ktorej si jej manžel kedysi nosieval desiatu, ani len netušila, čo tým spôsobí. Nádobu s nápisom výbušnina patriacu v minulosti do vybavenia armády objavili miestne deti, ktoré sa s ňou najprv začali hrať. Neskôr si však niekto všimol, čo je na nej napísané a informoval o tom políciu. Po dvojhodinovej akcii špecialisti zistili, že vlastne žiadne nebezpečenstvo nikomu nehrozilo. A tá, ktorá to všetko spôsobila, celý čas doma spokojne žehlila.
PÔROD NA TOALETE
Devätnásťročnej slečne z juhotalianskeho mesta Catanzaro sa podarilo utajiť tehotenstvo až do pôrodu, ktorý ju zastihol na toalete jej strednej školy. Matka študentky ani jej najdôvernejšie kamarátky nemali ani tušenia o jej blížiacom sa pôrode. Až po tom, ako sa u nej začali kontrakcie, požiadala nastávajúca mamička učiteľku, aby mohla ísť na toaletu. Tu porodila zdravého, takmer trojkilogramového chlapca, ktorý sa má podľa vyjadrenia lekárov k svetu a je hladný ako vlk. Celý pôrod prebehol bez akýchkoľvek komplikácií. Dôvod, prečo sa mladá Talianka snažila všetko zatajiť, nie je známy. Jej počínanie je nepochopiteľné aj vzhľadom na to, že jej rodičia sú vraj prešťastní a rovnako sa cíti aj jej priateľ a novopečený otec.
INDIA MÁ STRACH Z AIDS
Indická armáda považuje šírenie AIDS vo svojich vlastných radoch za väčšiu hrozbu než jadrové zbrane, píše včerajšie vydanie nemeckého denníka Die Welt. V príručke, ktorú nedávno vydala indická vojenská univerzitná nemocnica, sa píše, že vírusom HIV je v súčasnosti infikovaných najmenej 6000 indických vojakov. Už o niekoľko rokov by sa však ich počet mohol zvýšiť až na 20 000, čo by už predstavovalo výrazne rýchlejšie pribúdanie nových infekcií oproti štatistickému priemeru. India má približne 980 miliónov obyvateľov, pričom počet ľudí infikovaných AIDS odhadujú na štyri až osem miliónov.
ŠTEDRÝ DAR
Istá zámožná a bezdetná vdova z londýnskej mestskej časti Chelsea tak milovala psy, že po smrti odkázala celý svoj majetok vo výške sedem miliónov libier jednému z britských spolkov na ochranu zvierat. Ako uviedli predstavitelia Ligy na ochranu psov, ktorá peniaze dostala, štedrosť darkyne ich priam dojala. Niet divu, lebo ide o suverénne najvyšší príspevok, aký kedy organizácia tohto typu dostala. Osemdesiatročná pani žila napriek bohatstvu veľmi skromne a viac než vlastný spokojný život jej ležalo na srdci blaho jej psích miláčikov. Narodila sa ako dcéra výrobcu potravy pre psov v Liverpoole, a tak si lásku k psom vštepila do srdca už v útlom detstve.
(TASR)