Strana maďarskej koalície: Politici SMK sa vyprofilovali na najstabilnejší subjekt vládnej koalície. SMK podporuje prejazd vojenského transportu a doteraz pri žiadnych dôležitých rokovaniach nešla proti oficiálnym vyhláseniam vlády.
SDĽ: Názory ľavičiarov sa rozchádzajú, čo vyplýva aj z hlasovania o povolení transportu vo vláde. Kým dvaja členovia vlády hlasovali za, štyria sa zdržali. Predseda strany Jozef Migaš im odporúčal nehlasovať za.
Demokratická strana: DS jednoznačne podporuje rozhodnutie vlády. Ide podľa nej o rozhodnutie, ktoré vychádza z dlhodobých bezpečnostných a politických záujmov Slovenska.
Komunistická strana Slovenska: Vedenie KSS je pobúrené rozhodnutím vlády a považuje ho prakticky za vypovedanie vojny JZR.
Kresťanskodemokratické hnutie: KDH sa nevyjadruje k problému, ale podľa neoverených informácií sa Ján Čarnogurský pri rokovaní vlády zdržal hlasovania. On sám to však odmieta potvrdiť alebo vyvrátiť.
Demokratická únia: Jej politici podporujú rozhodnutia vlády umožňujúce aj prelety, aj presun vojsk NATO cez naše územie. Považujú to za jediný možný krok vládnej politiky.
Slovenská národná strana: Pre Jána Slotu je povolenie nepochopiteľný krok, ktorý zaťahuje SR do vojnovej agresie proti Juhoslávii. Chce iniciovať mimoriadnu schôdzu parlamentu, na ktorej by sa hlasovalo o nedôvere vláde.
Sociálnodemokratická strana Slovenska: Obáva sa, že rozhodnutím povoliť transporty preberáme na seba väčšiu mieru záväzkov voči NATO, než nám prislúcha vzhľadom na záujem o členstvo v aliancii.
Hnutie za demokratické Slovensko: Zatiaľ žiadne stanovisko nevydalo, ale podľa reakcií pri povolení preletov ponad SR sa dá usudzovať, že politici hnutia sú zásadne proti prejazdom vojsk NATO. (r)